Będzie audyt w Arenie Gliwice. Zleci go urząd miejski

Urząd miejski w Gliwicach zleci audyt operacyjny hali widowiskowo-sportowej Arena Gliwice.

Spółka zarządzająca obiektem ostatnio pochwaliła się zdobyciem nagrody „Obiekt sportowy 2022 roku”. Szybko pochwalił się nią urząd miejski oraz współpracujące z władzą portale informacyjne. W kwestii nagrody pojawiły się jednak pewne wątpliwości. Jak zauważyła gliwicka radna – Katarzyna Kuczyńska-Budka – prezes zarządu Areny Gliwice zasiada w zarządzie stowarzyszenia, które przyznało tę nagrodę.
„Ściema+ w nagradzaniu Areny. Prezes zarządu Arena Operator i członek zarządu stowarzyszenia, które przyznało nagrodę Arenie, to ta sama osoba. Wręczanie sobie nagród ma w samorządzie długą tradycję, prawda Adam Neumann?” – napisała na Facebooku Kuczyńska-Budka.

Arena Gliwice chwali się, że gliwicka hala pokonała w swojej kategorii Tauron Arenę Kraków i Stadion Miejski w Szczecinie, zostając najlepszym obiektem sportowym minionego roku. W 2022 roku jako jedyna gościła dwa siatkarskie mundiale – kobiecy i męski. Widocznie było to główne kryterium do przyznania nagrody, bo wystarczy porównać jakiej rangi inne imprezy, czy koncerty odbywają się w Krakowie. Często goszczą tam gwiazdy światowego formatu.

Urząd miejski argumentuje, że o przyznanych nagrodach zdecydowało ponad 70-osobowe jury, składające się z czołowych ekspertów reprezentujących wszystkie najważniejsze sektory branży (sponsoring sportowy, organizacje sportowe, sport w samorządach).

Będzie audyt operacyjny w Arenie Gliwice

Tymczasem urząd miejski szuka firmy, która wykona audyt operacyjny Areny. Przedmiotem zamówienia jest realizacja następujących usług: przegląd kontraktowy, ocena finansowa i efektywności, sporządzenie raportu z przeprowadzonego audytu.

Raport obejmie m.in. całkowitą liczbę widzów uczestniczących w imprezach, łączną liczbę wydarzeń, łączną liczbę dni, w których w Arenie coś się działo, informacje jakie imprezy w hali się odbywały, wysokość uzyskanych przychodów, wysokość rocznych nakładów inwestycyjnych. Szczegóły można znaleźć tutaj.

Przypomnijmy, że w 2020 roku władze Gliwic zawarły umowę na dzierżawę hali ze spółką Arena Operator, która powiązana jest z firmą Radan. Prezesem zarządu spółki jest Marcin Herra.
fot. Mosquidron

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Covid
Covid
1 miesiąc temu

Polacy z Polkami czekają na komisję w telewizji przez kilka tygodnie w wakacje. Kolejna seria fars w Polsce, cdn.

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI