Będzie termomodernizacja urzędu miejskiego. Przebudują też wejście

Kiedyś w budynku przy ul. Zwycięstwa 21 mieścił się jeden z najlepszych hoteli w ówczesnych Niemczech. Obecnie jest tam urząd miejski.

Budynek nie ma już dawnego blasku. Ze ścian odpada tynk. Jednak Miasto Gliwice postanowiło coś z tym zrobić.
Wykonanie kompleksowej termomodernizacji budynku urzędu miejskiego zaplanowano na lata 2016-2017. Zakres prac obejmie wymianę stolarki okiennej, wymianę instalacji centralnego ogrzewania, docieplenie dachu w skrzydle północnym nad IV piętrem, docieplenie ścian zewnętrznych wraz z wykonaniem elewacji oraz przebudowę wejścia głównego.

Prace projektowe zostały zakończone. Kolejnym krokiem będzie ogłoszenie przetargu na wyłonienie wykonawcy robót, po uzyskaniu prawomocnego pozwolenia na budowę. Zakończenie całości inwestycji planowane jest w drugiej połowie 2017 roku. Koncepcję architektoniczną oraz dokumentację projektową opracowała gliwicka firma BUD SERWIS RDK.

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest

9 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Jacek_P
Jacek_P
7 lat temu

Remont budynkowi się należy, ale… Może by wzorem Dąbrowy Górniczej wybudować UM poza centrum, z dużym parkingiem, z dojazdem np. A4? Można by tam umieścić też oddziały NFZ i ZUS? Ale kto by wtedy parkował w płatnym centrum…

gliwicjus
gliwicjus
7 lat temu
Reply to  Jacek_P

Jasne, najlepiej na bojkowskiej, w pokopalnianych budynkach. To tak w ramach ułatwiania mieszkańcom życia. W końcu i tak już tam muszą jechać jak im parkomat zeżre pieniądze.

Radosław Forti
7 lat temu

oo świetlki się nie zapadną :)))

Sebastian Protzek
7 lat temu

To dobrze świadczy o mieście, że Urząd Miasta jest remontowany jako „ostatni” (po ulicach, placówkach sportowych, dworcu itd.), a nie jako pierwszy.

EinBit
EinBit
7 lat temu

O tym mieście wszystko dobrze świadczy …

Anna Ożga
7 lat temu

może najpierw remont starych budynków a na koncu urząd

Silesian
Silesian
7 lat temu
Reply to  Anna Ożga

Jakieś przykłady! chyba, że chodziło o prywatne kamienice?

EinBit
EinBit
7 lat temu

A co to za firma „BUD SERWIS RDK” ? – 40 lat „siedzę w branży” i o takiej firmie nie słyszałem – pewnie byli w konspiracji.
Projekt fatalny, ale znikną „nogi”, pomiędzy którymi był nasz prezydent. Szkoda – bo 'miedzy nogami’ jest panu prezydentowi do twarzy.

EinBit1
EinBit1
7 lat temu

o 40 lat za dlugo

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI