Był wiceprezydentem Gliwic i sekretarzem miasta. Przechodzi na emeryturę

Zmian w zarządzie miasta Gliwice ciąg dalszy. Na emeryturę odchodzi wieloletni, zaufany współpracownik Zygmunta Frankiewicza.

W styczniu nowym prezydentem Gliwic został Adam Neumann. Mimo że w kampanii zapowiadał, iż będzie pracował ze „sprawdzonym zespołem Frankiewicza”, to dokonał wielu zmian.

Na swoich zastępców powołał mieszkańca Rybnika – Mariusza Śpiewoka, mieszkankę Sośnicowic – Aleksandrę Wysocką oraz mieszkankę Zabrza – Ewę Weber.

Ze „starego składu” w urzędzie pozostali jedynie skarbnik miasta oraz bardzo doświadczony samorządowiec – Andrzej Karasiński. Dzisiaj i on żegna się z magistratem.

W samorządzie zajmował się przede wszystkim sferą inwestycji, infrastruktury czy gospodarki mieszkaniowej. Samorządowcem jest od 30 lat. Był zastępcą prezydenta Gliwic, wicestarostą gliwickim, a następnie sekretarzem miasta. To on odpowiadał m.in. za realizację DTŚ w naszym mieście. Wiele osób ceni Karasińskiego za wysoką kulturę osobistą, wyważone wypowiedzi i rozwiązywanie konfliktów dialogiem.

– Utożsamiam się ze zmianami, które przez wiele lat wprowadzał w mieście Zygmunt Frankiewicz. Dzięki niemu jesteśmy samorządowym liderem w bardzo wielu dziedzinach. Wspólnie działaliśmy, aby przez Gliwice przebiegały korytarze autostrad A4 i A1 wzdłuż historycznych ciągów Szlaku Bursztynowego i Via Regia, negocjowaliśmy umowę z Oplem, rozwijaliśmy Śląskie Centrum Logistyki czy tworzyliśmy od podstaw Centrum Ratownictwa Gliwice. Tych dokonań jest dużo – mówi Andrzej Karasiński w wywiadzie z miejskim biuletynem MSI.

Kto zastąpi Karasińskiego na stanowisku sekretarza miasta? To okaże się zapewne wkrótce.

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Szczery
Szczery
2 lat temu

Wielka strata dla gliwickiego samorządu – musi się dziać źle w otoczeniu Neumanna, że taki samorządowiec rezygnuje w sile wieku!

kokos
kokos
2 lat temu
Reply to  Szczery

Spoko, przyjdą kolejne panie z biblioteki jak wybitna specjalistka od wizerunku Neumanna niejaka Gosia Hatalska oraz Łukasz „z mostu też można spaść” Oryszczak. To znani specjaliści od wszystkiego 🙂 Po co komu Karasiński z 30 letnim doświadczeniem? I zaraz się skarbnika wymieni na takiego co umie robić prawdziwą księgowość. Pewnie przywiozą go z Zabrza tak jak prezesów niektórych miejskich spółek

tymoteusz
tymoteusz
2 lat temu

Fantastyczny człowiek, mądry, intuicyjny, skromny i wyważony. Panie Andrzeju dziękujemy za wszystko, co zrobił Pan dla Gliwic. I można tylko żałować, że dzisiejszy gliwicki samorząd nie zagospodarował takiego potencjału. Strach pomyśleć kogo pan prezydent namaści tym razem, bo to, że będzie „lepszy” to już wiemy.

Bartek
Bartek
2 lat temu

Człowiek na wysokim poziomie. Nie dziwię się że nie chciał z Neumannem i Weber współpracować

A.
A.
2 lat temu

Wspaniały człowiek. Miałem zaszczyt wiele razy z nim pracować. Życzę mu wszystkiego najlepszego na emeryturze.

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI