r e k l a m a


Chcesz pograć w piłkę na hali? Zarezerwuj termin online

Z początkiem września w Gliwicach ruszy system internetowej rezerwacji obiektów sportowych.

Ułatwi to wynajęcie jednej z hal sportowych w wybranym terminie. Są to głównie obiekty przyszkolne. Internauta, który wejdzie na stronę www.zarezerwuj.gliwice.eu – zobaczy listę kilkudziesięciu placówek. Po wybraniu odpowiedniej lokalizacji otworzy się podstrona informująca o specyfice danego obiektu – długości i szerokości boiska, wysokości wybranej areny oraz wyposażeniu (sprzęt, pojemność trybun, toalety, prysznice). Użytkownik zobaczy też orientacyjną cenę za korzystanie z obiektu. Stawki są zróżnicowane – od 40 zł do 130 zł za godzinę zegarową.

Wszystko zależy od danego obiektu i tego, jaki standard, wyposażenie i zaplecze techniczne oferuje. Kolejny krok to przejście do panelu rezerwacyjnego. I tu – po pierwsze – trzeba podać swój adres e-mail oraz numer telefonu komórkowego. Po drugie – należy przeczytać i zaakceptować regulamin.Dopiero wtedy będzie można wybrać miesiąc rezerwacji obiektu, a następnie dzień oraz liczbę godzin.
Po elektronicznym zarezerwowaniu obiektu – użytkownik powinien otworzyć link aktywacyjny, który system wyśle na jego adres e-mail. Dopiero po potwierdzeniu rezerwacji zainteresowany wynajmem hali będzie mógł wybrać się do danej szkoły, by potwierdzić rezerwację i uiścić opłatę za wynajęcie obiektu.

Być może w przyszłości baza obiektów zostanie rozbudowana także o inne miejsca rozrywki i sportu tj. strzelnice, korty czy boiska na wolnym powietrzu.

W Gliwicach oferta sportowa jest coraz szersza. Powstają kolejne siłownie na świeżym powietrzu. Już niebawem – gliwiczanie będą mogli pograć w koszykówkę czy siatkówkę w dwóch nowych halach sportowych – przy ul. Górnych Wałów i Kozielskiej. O wykorzystanie tych obiektów mają zadbać firmy wybrane w drodze nieograniczonego przetargu na wysokość stawki czynszu dzierżawnego.

Obecnie powstają jeszcze dwie „przyszkolne” areny sportowe – hala przy ul. Chorzowskiej i Centrum Sportowo – Kulturalne „Łabędź” przy ul. Partyzantów.

Łączny koszt budowy tych czterech obiektów wynosi około 46 mln zł. Wydzierżawienie hal prywatnym firmom umożliwi odzyskanie przez miasto podatku VAT w łącznej kwocie około 10 mln zł.

(MSI)

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Andrzej
Andrzej
10 lat temu

Strona wymaga hasła.

sacd
sacd
10 lat temu

Czytaj kolego dokładnie: strona ruszy od początku września.

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI