spot_img

Codzienne sprzątanie starówki – mieszkańcy skarżą się na potężny hałas od rana

Od kilku dni Rynek i ulice wokół niego sprzątane są każdego dnia. Mieszkańcy starówki skarżą się, że głośne maszyny budzą ich już o godzine 6.00.

– Chciałbym przypomnieć, że nie każdy wstaje o godz. 5.00 do pracy. Niektórzy właśnie wtedy kładą się spać po nocce. Są też osoby starsze, które chcą odpocząć, a w takim hałasie od świtu po prostu się nie da – napisał do nas pan Jarosław, mieszkający na starówce. – Moi sąsiedzi są podobnego zdania – dodaje.

Faktycznie, sprzątanie odbywa się przy użyciu specjalistycznych pojazdów, które generują spory hałas.

Samochody wyposażone są m.in. w system szczotek i dysz oraz zbiornik na wodę, odkurzacz zewnętrzny i myjkę wysokociśnieniową. Dodatkowo obok pojazdu chodzi pracownik z głośną dmuchawą. – Lepszy rozwiązaniem, niż maszyna zdmuchująca śmieci z ulic na chodniki byłoby zatrudnienie osób z miotłami – mówi pan Jarosław. – Często nie śpimy pół nocy, bo pod oknami krzyczą pijani imprezowicze, a gdy ledwo zaśniemy, to budzi nas ta maszyna – dodaje nasz Czytelnik.

Jak poinformował ZDM sprzątanie odbywa się codziennie od godziny 6.00 i trwa nawet kilka godzin. Mieszkańcy pytają: czy nie da się sprzątania zaczynać nieco później? Przynajmniej w weekend…

Nasz Czytelnik wysłał plik z nagranym hałasem

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

  1. Gliwice – miasto gdzie kurwa wszystko wszystkim przeszkadza… samoloty latające z lotniska które jest tam x lat też przeszkadzają. Proponuje wyprowadzić się osobom którym to przeszkadza gdzieś najlepiej na jakieś zadupie gdzie nie ma totalnie nic.

  2. W tej maszynie zamiast silnika powinno byc 8 wiezniow z wyrokami z kradziez i wandalizm ktorzy recznie kreciliby tymi szczotkami.. Cicho ekologicznie i resocjalizujaco

  3. Używanie do tego spalinowej zamiatarki jest porażką… gdzie zdrowy rozsądek???? Nie dziwię się mieszkańcom…. jakaś kolejna interwencja Bartosz Rybczak? Lekarstwo okazało się gorsze od choroby 🙁

  4. Myślę że można sprzątać ulice bez wykorzystania tego sprzętu bo faktycznie jest głośny i może to być uciążliwe. Wystarczy trochę empatii i zrozumienia. Wiadomo że trzeba posprzątać ale nie trzeba przy tej okazji budzić pół miasta

  5. Mogę zrozumieć że komuś to przeszkadza, ale jeśli chce cisze to niech się przeprowadzi na wieś. Weekendy im nie przeszkadzają, jak ludzie się drą o 1-2 w nocy? Nie sprzątali by to było by źle bo syf, a jak sprzątają to za głośno.

  6. Sprzątają źle… Nie sprzątają źle… Ludzie obudźcie się… jedyne co widzę to to że w tym mieście wszystkim wszystko przeszkadza… Za chwilę się okaże że każda pora jest zła bo cos…

  7. Oj, znam ten hałas codziennie sprzątają alejkę sikornik, obowiązkowa pobudka po szóstej, a jak skończą to koło 7:30 zaczynają kosiarze z podkoszarkami, a tak było cicho i przyjemnie

  8. Też mieszkam w tym rejonie i nie czepiam się sprzątania w tyg o tej godzinie choć godziny mojego odpoczynku są różne. Jedyną rzeczą jaką bym zmieniła to niedziela 6 rano duża zamiatarka..

  9. Brudno źle,sprzątają źle :p Od momentu pojawienia się możliwości wykupu mieszkań ludziom korba odbiła Bo skoro ma te trzy centymetry gruntu od budynku w posiadaniu to już władca wszechświata

  10. A ja mieszkam na skrzyżowaniu Kozielska-Styczyńskiego-Wyspiańskiego i powiem wam,że jest masakra z hałasem. A teraz to jeszcze samochody i motocykle wieczorami mają za nic innych. Te wszystkie M-Powery,AMG,RS-y i inne motocykle itp. Ktoś powinien się zainteresować tymi głośnymi wydechami bo naprawdę to już przesada. Czy to,że ich stać na takie fury oznacza,że ja np nie mam prawa pooglądać tv lub po prostu się wyspać????Gdzie jest Policja???

  11. Tak zle i tak nie dobrze chcą mieć czysto ale przeszkadza maszyna a co w tej maszynie jest nie tak?? Może trzeba naoliwić!! Albo ręczne zamiatanie?tyle osób bierze bezrobotne to niech zarobią na siebie a nie brać za darmo!!!

  12. HAŁAS , WSZĘDZIE HAŁAS!!
    To koszenie wiecznie od świtu, to chodzenie z dmuchawami a to na trawę a to na jesienne liście. WRR. Super, że się sprząta, super, że się kosi. Tylko dlaczego te maszyny są coraz większe i coraz głośniejsze. Rano i po południu. Czasami głowa pęka od tego hałasu. Dlaczego nikt nie sprawdza natężenia hałasu na osiedlach podczas różnych prac? Co z tego, że jedna kosiarka spełnia normę ale już włączenie dwóch czy pięciu jednocześnie to koszmar.

  13. Gliwice to miasto! Cieszcie sie, ze dbaja o czystosc. Jak jest to uciazliwe to sie przeprowadzcie na wioseczke.
    W NYC jest glosno 24h, a ludzie i tak kochaja to miasto
    Kwestia wyboru

  14. Mieszkałam w Hiszpanii, w niewielkiej miejscowości, przez około 1,5 miesiąca, właśnie przy samym rynku. I tam codziennie o 6 rano przejezdzal taki wóz sprzątający, głośny bardzo, ale dzieci się przy tym nie budziły, nawet jak okna byly otwarte. Poza tym, na rynku codziennie ludzie siedzieli w knajpkach do późnych godzin i nikomu to nie przeszkadzało. A w weekend to dzieciaki w piłkę grały pod oknami do 2 w nocy. Polakom wszystko przeszkadza…

  15. Kilka lat temu spędziłam parę dni w Rzymie, w narożnym apartamencie przy placuNavona. Śmieciarki od 5 tej rano, a do 2-3 nad ranem balowali na placu turyści. Taki klimat ma każdy ładny płac w centrum, w każdym mieście, a jak nie pasuje to się przeprowadzić!

WASZYM ZDANIEM

Napisz komentarz
Wpisz swoje imię

reklamaspot_img
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI