r e k l a m a


Czy to rozłam w gliwickiej Platformie Obywatelskiej? Powstało nowe koło

Czy to początek poważnych kłopotów prezydenta Adama Neumanna?

To nie jest dobra informacja dla prezydenta Neumanna. 14 maja, w Gliwicach powstało drugie koło Platformy Obywatelskiej o nazwie „Aktywni”. Czy będzie to konkurencja dla koła, któremu przewodniczy posłanka Marta Golbik i które popierało Neumanna w wyborach? Zastępcą prezydenta jest Ewa Weber, która oficjalnie jest człowiekiem wskazanym przez „stare” koło PO.

Mimo że oficjalnie mówi się o współpracy, to już sam fakt założenia konkurencyjnego koła wskazuje, iż w gliwickiej PO nie dzieje się dobrze.

Nie od dzisiaj wiadomo, że Adam Neumann jest w konflikcie z Borysem Budką i jego żoną Katarzyną, a właśnie ona została wiceprzewodniczącą „Aktywnych”.

Wydaje się, że ruchy w gliwickiej Platformie to ciąg dalszy konfliktu, który wybuchł w trakcie kampanii wyborczej.

Zygmunt Frankiewicz wystartował z listy Koalicji Obywatelskiej do Senatu, a mieszkańcy zdecydowali, że zostanie senatorem. W tej sytuacji musiały odbyć się przedterminowe wybory prezydenta Gliwic. Frankiewicz “namaścił” Adama Neumanna, swojego wieloletniego zastępcę. Negocjowano poparcie Neumanna przez Platformę Obywatelską i tutaj powstał konflikt. Część członków PO chciała poprzeć dotychczasowego zastępcę prezydenta. Grupa skupiona wokół Katarzyny Kuczyńskiej-Budki, żony obecnego szefa PO chciała wystawić innego kandydata. Forsowanym przez to środowisko miał być prof. Marek Gzik, doświadczony i ceniony nauczyciel akademicki, który jest też radnym Sejmiku Województwa Śląskiego. Ostatecznie większość głosów koła zdobył Neumann. 4 osoby wstrzymały się od głosu.

W Gliwicach doszło do awantury.

Interweniować musiał ówczesny przewodniczący PO – Grzegorz Schetyna, który na zwołanej naprędce konferencji prasowej poinformował, że kandydatem popieranym przez Platformę będzie Adam Neumann.

Konflikt w gliwickiej PO zaostrzył się przed wyborami nowego przewodniczącego Platformy Obywatelskiej, w których wystartował Borys Budka.

Grupa skupiona wokół Zygmunta Frankiewicza oraz posłanki Marty Golbik i Adama Neumanna poparła konkurenta Budki – Tomasza Siemoniaka. To był policzek dla Borysa Budki, który od kilku lat mieszka w Gliwicach i utożsamia się z tym miastem. Ostatecznie Budka wygrał wybory miażdżącą przewagą i teraz on rządzi partią i te wpływy przekładają się na regionalne i lokalne struktury.

Spośród 12 członków – założycieli nowego koła, dla większości, bo 7 osób, to równocześnie początek działalności w strukturach Platformy Obywatelskiej.

Przewodniczącym nowego koła, wybranym jednogłośnie, został Marek Gzik. Wiceprzewodniczącycmi – Katarzyna Kuczyńska-Budka, Paweł Kobyliński i Piotr Solka. Sekretarzem jest Katarzyna Błaszczyk-Domańska, a skarbnikiem – Alicja Mainusch.

Jeżeli sytuacja w gliwickiej PO przełoży się na sytuację w Radzie Miasta Gliwice, to Adam Neumann może mieć spory problem.

W Radzie większość ma nieformalne porozumienie radnych Koalicji Obywatelskiej oraz radnych Koalicji dla Gliwic Zygmunta Frankiewicza. Układ ten wypracował jeszcze poprzedni prezydent. Coraz więcej środowisk źle ocenia działalność Adama Neumanna. Nic więc dziwnego, że różne grupy polityczne próbują coś w tej sytuacji “ugrać”.

Gdyby Neumann stracił większość w radzie, to jego zarządzanie miastem stałoby się bardzo trudne.

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

7 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Krzyś
Krzyś
4 lat temu

Kobyliński 😂😂😂

Tomek
Tomek
4 lat temu

Platforma Obywatelska tylko potrafi się kłócić między sobą bo sami nie potrafią nic zaproponować dla obywateli.

Janek
Janek
4 lat temu

Neumann nie jest członkiem PO, więc to jest problem PO, a nie jego.

kokosz
kokosz
4 lat temu
Reply to  Janek

oficjalnie nie jest i tylko oficjalnie

WiP
WiP
4 lat temu

Same oszołomy

kokosz
kokosz
4 lat temu

Budkowie pozamiatają Neumanna i jego ferajnę nieudaczników

Tymon
Tymon
4 lat temu

Niewiadomo co jest gorsze…zabrzanka Weber nie kumająca naszego miasta, czy mająca parcie na władze Kuczyńska-Budka…

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI