r e k l a m a


Dariusz Trela nie pojechał na zgrupowanie Piasta. Dlaczego?

W piątek piłkarze gliwickiego Piasta wsiedli do autokaru, którym udali się na drugie letnie zgrupowanie.

W 25-osobowej kadrze niebiesko-czerwonych zabrakło m.in. pierwszego bramkarza Dariusza Treli. Klub uspokaja jednak, że zawodnik zmaga się z niewielkim urazem kolana i dołączy do zespołu niebawem. Na obóz w węgierskiej miejscowości Telki nie pojechał także Wojciech Kędziora, który nadal leczy kontuzję. Co ważne podkreślenia – 3-letni kontrakt z Piastem podpisał Damian Zbozień. W klubie zostaną także inni wychowankowie Legii – Jakub Szumski i Wojciech Lisowski.

– W każdym przypadku będzie to transfer definitywny w opcją odkupienia – informuje w rozmowie z legia.net dyrektor sportowy warszawskiego klubu, Jacek Mazurek. W czwartek Zbozień podpisał umowę z gliwickim klubem. W najbliższym czasie to samo mają uczynić Jakub Szumski i Wojciech Lisowski.

W ubiegłym sezonie jedynie Zbozień regularnie występował w Ekstraklasie. Szumski i Lisowski rozegrali po jednym meczu.

Sztab szkoleniowy Piasta zdecydował się podpisać także umowę z obrońcą Krzysztofem Królem, który ostatnio grał w Macedonii.

Przypomnijmy, że niedawno do zespołu dołączył Csaba Horvath, Łukasz Handzel i Kamil Wilczek – wszyscy przeszli z Zagłębia Lubin. Natomiast z klubem pożegnali się Paweł Oleksy (powrót do Zagłębia z wypożyczenia), Jan Buryan, Mido, Tomasz Bzdęga, Alvaro Jurado, Adrian Sikora i Rudolf Urban.

Kadra Piasta Gliwice

Bramkarze:
Igor Kowalik, Jakub Szumski, Jakub Szmatuła

Obrońcy:
Krzysztof Król, Damian Zbozień, Adrian Klepczyński, Jarosław Piewko, Łukasz Krzycki, Csaba Horvath, Jan Polak

Pomocnicy:
Radosław Murawski, Tomasz Podgórski, Bartosz Szeliga, Pavol Cicman, Matej Izvolt, Paweł Lisowski, Mateusz Matras, Kamil Wilczek, Artis Lazdins, Mariusz Zganiacz, Łukasz Hanzel, Patryk Dytko

Napastnicy:
Marcin Robak, Tomas Docekal, Ruben Jurado

W sobotę ich pierwszym zagranicznym rywalem będzie zespół FC Honvéd. Spotkanie zostanie rozegrane o godz. 17.30 w Budapeszcie. W harmonogramie gier kontrolnych znajdzie się jeszcze czterech przeciwników: Raja Casablanca z Maroka, Mistrz Chorwacji Dynamo Zagrzeb, węgierski Ferenzvaros i Amkar Perm z Rosji.

Terminarz sparingów:

29.07, sobota
Piast Gliwice – FC Honvéd
17.30 Budapeszt

3.07, środa
Piast Gliwice – Raja Casablanca
10.30, Telki

3.07, środa
Piast Gliwice – Dynamo Zagrzeb
17.30, Murska Sobota

6.07, sobota
Piast Gliwice – Amkar Perm
14.00, Südstadt

10.07, środa
Piast Gliwice – Ferencvaros
10.30, Telki

fot. Adam Ziaja

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI