r e k l a m a


Dron latał nad budową DTŚ. Zobacz film

Trwa budowa śródmiejskiego odcinka Drogowej Trasy Średnicowej w Gliwicach. Wykonawca twierdzi, że prace są zaawansowane w 60%.

W serwisie youtube.com pojawił się film zamieszczony przez użytkownika mhalaba. Widać na nim budowę średnicówki z góry.

Według zapewnień śródmiejskim fragmentem „średnicówki” przejedziemy wiosną przyszłego roku, ale niedługo kierowcy będą mogli korzystać z kolejnych, nowych elementów układu drogowego.

Na trasie o długości 5,6 km powstaje 6 kluczowych powiązań z miejskim układem drogowym, mosty i wiadukty, a także prawie 500-metrowy tunel pod ulicami Zwycięstwa i Dworcową.

Postęp prac widać gołym okiem. Można zobaczyć m.in. wloty do tunelu. Wykonano już ściany tunelu i zabetonowano 29 z 41 segmentów stropów. Kontynuowane są wykopy, rozpoczęto także wykonywanie kanalizacji.

Ulica Zwycięstwa pozostanie zamknięta do listopada. Także do listopada nieprzejezdna ma być ul. Częstochowska. Rozpoczęła się tam budowa nowego wiaduktu wraz z kładką dla pieszych.

Kolejnych zmian w organizacji ruchu należy spodziewać się na przełomie kwietnia i maja w dwóch miejscach. Zamknięta zostanie ul. Sienkiewicza w pobliżu nowego wiaduktu, który już zabetonowano i sprężono. Obecnie kierowcy przejeżdżają przez plac budowy. Musi on zostać w całości udostępniony budowlańcom, bo nadszedł czas na stworzenie docelowego połączenia DTŚ z ul. Sienkiewicza. Aby ułatwić przemieszczanie się w tym rejonie, możliwy będzie przejazd przez ul. Jana Śliwki. Na koniec kwietnia zaplanowano otwarcie ul. Hutniczej na odcinku, który obecnie jest wyłączony z ruchu. W tym rejonie jest przebudowywana kanalizacja deszczowa oraz budowane rondo. Na początku maja oddane zostaną do użytku wiadukt i kładka dla pieszych nad DTŚ pomiędzy ul. Robotniczą i Franciszkańską.

Drogowa Trasa Średnicowa zakończy się na węźle z Drogą Krajową nr 88. W tym miejscu prace są już bardzo zaawansowane, widać prawie gotowe ronda. Pod koniec kwietnia możliwe jest udostępnienie kierowcom połączenia DK 88 z ul. Portową – w kierunku Łabęd. Będzie to jedno z wielu połączeń DTŚ z drogami w Gliwicach – powstanie ich więcej niż w innych miastach.

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI