r e k l a m a
spot_imgspot_img

Dzięki tej karcie niektórzy gliwiczanie mają spore zniżki

W Gliwicach nie brakuje aktywnych seniorów. Z myślą o nich w ubiegłym roku powstała Karta Seniora, umożliwiająca korzystanie ze zniżek osobom, które ukończyły 67 rok życia.

Starsi gliwiczanie chętnie korzystają z Karty Seniora wydawanej w ramach programu „Gliwicki senior 67+ 75+”. W okresie od 5 stycznia 2015 r. do 15 marca bieżącego roku wydano ich w sumie 2942.

W programie uczestniczy 39 podmiotów. 10 z nich to obiekty miejskie, a 29 stanowią prywatni przedsiębiorcy i inne instytucje. Różnorodna baza partnerów programu daje osobom powyżej 67 roku życia nie tylko zniżki związane z szeroko pojętą rekreacją, ale również ulgi w placówkach leczniczych i rabaty na zakupy u prywatnych przedsiębiorców.

– Serdecznie zapraszamy do udziału w programie „Gliwicki senior 67+ i 75+” podmioty prowadzące działalność gospodarczą oraz inne podmioty prywatne – zachęca Beata Jeżyk z Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych. Zaprasza też seniorów, którzy chcą skorzystać ze zniżek – Osoby zainteresowane otrzymaniem Karty Seniora powinny wypełnić wniosek o jej wydanie. Można go pobrać w Biurze Obsługi Interesantów Urzędu Miejskiego w Gliwicach lub ze strony internetowej Miasta Gliwice – tłumaczy Beata Jeżyk. Wypełniony wniosek należy złożyć w Urzędzie Miejskim, na stanowisku Konsultanta ds. Osób Niepełnosprawnych, okazując przy tym dokument tożsamości ze zdjęciem. Po pozytywnej weryfikacji Karta Seniora zostanie wydana bezpłatnie, w dniu złożenia wniosku. Dokument ze zdjęciem trzeba mieć przy sobie również za każdym razem, gdy będzie się z niej korzystać.

Gdzie szukać zniżek? Miejsca, które uczestniczą w programie są oznaczone specjalną naklejką „Gliwicka Karta Seniora”.

Wykaz firm, przedsiębiorstw i instytucji, które oferują zniżki dla posiadaczy karty, można znaleźć na tutaj.


MSI

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI