r e k l a m a

spot_imgspot_img

Dzień otwarty Państwowej Szkoły Muzycznej w Gliwicach

Co kryje się za murami Państwowej Szkoły Muzycznej w Gliwicach? Na to pytanie będzie można uzyskać odpowiedź już 22 kwietnia. Przy ulicy Księcia Ziemowita 12 trwają przygotowania do dnia otwartego szkoły.

Dzień otwarty Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Ludomira Różyckiego w Gliwicach to doskonała okazja dla wszystkich chcących rozpocząć lub kontynuować edukację muzyczną. Dzieci, młodzież i rodzice będą mogli zapoznać się z ofertą gliwickiej placówki, a pomogą w tym liczne atrakcje przygotowane przez uczniów i grono pedagogiczne.

Zaplanowano warsztaty rytmiczne oraz projekty multimedialne. Będzie także okazja, by zwiedzić budynek, zajrzeć do sal lekcyjnych i porozmawiać z nauczycielami. Dodatkowo dla wszystkich kandydatów i ich rodziców odbędzie się koncert w wykonaniu młodych muzyków, a dla chętnych nauczyciele przeprowadzą próbny egzamin.

Gliwicka szkoła artystyczna działa w mieście już od 1945 roku, od września ubiegłego roku mieści się w pieczołowicie wyremontowanej nowej siedzibie przy ulicy Księcia Ziemowita 12, z odpowiednio przygotowanymi salami dydaktycznymi i salą koncertową.

– Szkoła to nie tylko budynek. To przede wszystkim społeczność szkolna złożona z uczniów i pracowników, dzięki którym placówka tętni życiem i codziennie rozbrzmiewa muzyką. To przestrzeń, w której uczniowie otrzymują potrzebne wsparcie, rozwijają swoją pasję i spotykają ludzi o podobnych zainteresowaniach. To miejsce, w którym talenty mogą rozkwitać – mówi Łukasz Grund, nauczyciel PSM.

Dzień otwarty odbędzie się w sobotę, 22 kwietnia, w godzinach 10.00–13.00 w siedzibie PSM. W trakcie wydarzenia będzie możliwość zapisania się do szkoły muzycznej, a nauczyciele odpowiedzą na wszelkie nurtujące pytania.
fot. Michał Buksa / UM Gliwice

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI