Urząd prostuje: Wyemitowano obligacje o wartości 20 mln zł

Władze Gliwic zdecydowały o emisji obligacji komunalnych o wartości 50 milionów złotych. Środki z ich emisji zostaną przeznaczone na pokrycie deficytu budżetowego w 2023 r. i spłatę wcześniejszych zobowiązań. W poprzednim artykule poinformowaliśmy dodatkowo, że w ubiegłym roku miasto Gliwice również wypuściło obligacje warte 50 mln zł, które mają być wykupione w latach 2031 – 2035. Rzecznik prezydenta Neumanna, Łukasz Oryszczak, przesłał sprostowanie.

Cytujemy sprostowanie:
„Zdanie „… w ubiegłym roku miasto Gliwice również wypuściło obligacje warte 50 mln zł, które mają być wykupione w latach 2031 – 2035” jest niezgodne z prawdą.

Uchwała nr XL/825/2022 Rady Miasta Gliwice z dnia 6 października 2022 r. w sprawie emisji obligacji komunalnych miasta Gliwice oraz określenia zasad ich zbywania, nabywania i wykupu co prawda dotyczyła emisji obligacji w kilku seriach, na łączną kwotę 50 milionów złotych, jednak w § 3.2. wyraźnie wskazano, że dopuszczona jest „możliwość nieskorzystania z emisji niektórych serii obligacji.” Tak też się stało. Ostatecznie w 2022 r. miasto wyemitowało obligacje o łącznej wartości 20 mln zł”.

Artykuł, o którym mowa znajdziecie tutaj: Gliwice wypuszczają obligacje. Chodzi o spłatę długu i pokrycie deficytu

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI