r e k l a m a


Forum będzie promowało lokalnych artystów. Kiermasze rękodzieła

Kiermasze lokalnego rękodzieła na stałe wchodzą do kalendarza wydarzeń w CH FORUM. Gliwickie centrum oraz rękodzielniczki zapraszają na nie w każdą drugą sobotę miesiąca oraz handlowe niedziele – najbliższe już 11 i 26 stycznia (godz. 11-17).

Warto je odwiedzać, gdyż to okazja do kupienia unikalnych prezentów, ozdób oraz przedmiotów codziennego użytku. Tematy przewodnie kiermaszów nawiązywać będą do świąt i obchodzonych dni, na przykład Dnia Babci czy Dziadka. Towarzyszyć im będą warsztaty dla dzieci.
Gliwickie CH FORUM rozpoczęło współpracę z lokalnymi rękodzielniczkami jesienią ub. roku. Jest ona bardzo udana, dlatego będzie kontynuowana także w tym roku.

Prezentujące się w CH FORUM artystki, dzięki nieprzeciętnym talentom, tworzą prawdziwe arcydzieła rękodzieła z użyciem różnych technik i materiałów. Często pochodzących z recyklingu, co dodatkowo podnosi walory wytwarzanych przedmiotów.

Podczas weekendowych kiermaszów będzie można nie tylko kupić większość z nich, lecz także poznać autorki prac. Specjalizują się one we florystyce, biżuterii artystycznej, dziewiarstwie, koronkarstwie 
i hafcie artystycznym.

Jak zapowiadają artystki, comiesięczne kiermasze będą miały tematy przewodnie wynikające z kalendarza i okolicznościowych okazji. Na przykład w styczniu będą to Dni Dziadka i Babci, w lutym Walentynki, zaś w marcu i kwietniu początek wiosny oraz Wielkanoc.

Tematy te będą również motywem wiodącym warsztatów dla dzieci, organizowanych przy okazji kiermaszów. Podczas styczniowych zajęć (11 stycznia, godz. 13:00 – 14:30) maluchy będą wykonywać 
z bibuły kwiatki dla swoich babć i dziadków.

Kiermasze oraz warsztaty będą teraz odbywać się w okolicach sceny głównej (parter). Wstęp i udział bezpłatny.

Planowane daty kiermaszów w I kwartale 2020 roku: 11 i 26 stycznia, 8 lutego, 14 i 29 marca.
Wydarzenie wspierają i współorganizują gliwicka Rada Dzielnicy Śródmieście i Rada Seniorów.

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI