Forum uczy jak dbać o zdrowie dziecka

Występy artystyczne, zabawy sensoryczne, warsztaty kreatywne oraz z pierwszej pomocy a także zajęcia w „Ciuchci zdrowia” – to tylko niektóre z atrakcji jakie odbędą się 15 kwietnia w Centrum Handlowym FORUM. Miejska akcja promująca zdrowie najmłodszych pod nazwą Gliwicka Akademia Zdrowia Dzieci to zaproszenie do sprawdzenia czy maluch prawidłowo się rozwija i czy jako rodzic wiem wszystko o jego potrzebach.

Bądźcie z nami! – to hasło jakie towarzyszy największej miejskiej akcji promującej zdrowie najmłodszych w Gliwicach. To coroczne spotkania z wieloma specjalistami, którzy na co dzień diagnozują dzieci, a potem z nimi pracują, by wspierać ich rozwój i zdrowie. Psychologowie, psychoterapeuci, logopedzi, stomatolodzy, trenerzy, dietetycy i terapeuci z gliwickich placówek spotkają się z dziećmi i ich opiekunami w sobotę, 15 kwietnia w Centrum Handlowym FORUM w lokalu Scena (poziom +1). Od 14:00 do 17:00 dzieci będą się uczyły jak dbać o zdrowie. Najmłodsi, którzy wezmą udział w „Ciuchci zdrowia” będą odwiedzać 8 stacji, zbierając do specjalnego paszportu naklejki. Każdy „przejazd” takim pociągiem zostanie nagrodzony zdrowym poczęstunkiem. W tym czasie, w pasażu, opiekunowie będą mogli porozmawiać o potrzebach, możliwościach i metodach pomocy dla dziecka. 

 Okres dzieciństwa jest kluczowy dla kształtowania podstawowych umiejętności, zdolności poznawczych, emocjonalnych, społecznych i fizycznych, które będą wpływać na całe życie. Dzieci uczą się w tym okresie przez cały czas i rozwijają się w szybkim tempie, co wymaga właściwej stymulacji i opieki. W tej prozdrowotnej akcji zwracamy uwagę na podniesienie świadomości oraz promocję zdrowych nawyków – mówi Beata Jeżyk, z Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego w Gliwicach, koordynatorka akcji. 
thumbnail FORUM Ciuchcia Zdrowia x
Akcja Gliwicka Akademia Zdrowia Dzieci jest jednym z wielu projektów realizowanych przez gliwicki Urząd Miejski w celu promocji zdrowego stylu życia i aktywności fizycznej wśród mieszkańców miasta, zwłaszcza wśród najmłodszych. Tym razem uczestniczyć w nim będą takie podmioty jak: Przedszkole Miejskie z Oddziałami Integracyjnymi nr 21, Szkoła Podstawowa Nr 6 z Oddziałami Dwujęzycznymi nr 6 im. Noblistów Polskich, Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 16, Miejska Biblioteka Publiczna, Centrum Kultury „Victoria”, Ośrodek Pomocy Społecznej, Straż Miejska, Komenda Miejska Policji, Narodowy Fundusz Zdrowia, Powiatowa. Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna Województwa Śląskiego, Polski Czerwony Krzyż – Oddział Rejonowy w Gliwicach, Stowarzyszenie GTW, Niepubliczna Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna „Możemy Więcej”, Niepubliczna Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna „Akademia Nauki”, Fundacja „Krzepki Maluch, Placówka Wsparcia Dziennego ”Trampolina”, Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa, Family Smile Stomatologia Rodzinna, Stowarzyszenie „Otoczka” z Fundacją DKMS, OdNowa Tlenowa Zabrze oraz spółka Tork. 

 – Kiedy kilka lat temu zostaliśmy zaproszeni do tej akcji natychmiast dołączyliśmy, bowiem wiemy, że wspieranie rozwoju dziecka daje mu większe szanse na osiągnięcie sukcesu w szkole i w dorosłym życiu oraz zbudowanie stabilnych relacji społecznych. To piąta akcja w tym cyklu. Edukacja oraz promocja zdrowia dzieci powinna być stale obecna w przestrzeni publicznej – mówi Alicja Suchańska-Królica, menadżer ds. administracji i marketingu w CH FORUM.

Dzień promocji zdrowia dzieci będzie połączony z zakończeniem konkursu gliwickich przedszkolaków „Owocowy zawrót głowy”, które będą występować na scenie głównej na poziomie 0. Rozpocznie się on występem mażoretek trenujących w Centrum Kultury „Victoria”. To będzie wspaniały dzień!

Czekamy na Was w CH FORUM!
thumbnail FORUM Ciuchcia Zdrowia infokiosk
Materiał partnera

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI