Gliwice będą miały nowe autobusy. 30 milionów złotych z Unii Europejskiej

Gliwice otrzymają blisko 30 mln zł unijnego dofinansowania na odnowienie taboru autobusowego wraz z budową placu parkingowego. Umowa w tej sprawie została podpisana dzisiaj w siedzibie Ministerstwa Rozwoju.

W ramach inwestycji miasto zakupi 36 pojazdów, w tym 13 autobusów 12-metrowych z napędem spalinowym EURO VI, 23 autobusów 18-metrowych z napędem spalinowym EURO VI, a także rozpocznie budowę placu postojowego dla 25 autobusów. Projekt realizowany jest na terenie zachodniej i centralnej części obszaru KZK GOP, w gminach Gliwice, Zabrze, Ruda Śl., Świętochłowice, Katowice, Chorzów, Knurów, Pilchowice, Sośnicowice, Pyskowice, Rudziniec, Zbrosławice, Gierałtowice oraz – ze względu na przebieg linii – również w gminach Mikołów, Rybnik i Czerwionka-Leszczyny.

Dofinansowanie dla Gliwic przyznano w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014–2020 dla projektów transportowych. Wsparciem objęto również 13 innych projektów z różnych części Polski. W uroczystości podpisania umów na dofinansowanie, zorganizowanej w Ministerstwie Rozwoju, udział wzięli m.in. wiceminister rozwoju Jerzy Kwieciński, wiceminister rozwoju Witold Słowik, minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk, wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Jarosław Zieliński, Przemysław Gorgol – p.o. dyrektora Centrum Unijnych Projektów Transportowych, wojewoda śląski Jarosław Wieczorek oraz przedstawiciele samorządów.

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest

3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Valdorf
Valdorf
5 lat temu

Znowu trupy spalinowe a gdzie autobusy hybrydowe , elektryczne. To że posiadają normę emisji spalin euro 6 to na kilka lat a potem emisja euro 0 i smog Gliwicki znowu z lepszym wynikiem. Jak Franek nie umie niech fachowców z magistratu Krakowa zaprosi.

inga
inga
5 lat temu
Reply to  Valdorf

Właśnie. Czy te autobusy nadają się dla pasażerów 60+ czy tylko dla młodzieży? Swoja drogą jak jak ja słyszę nowe place parkingowe to mam dreszcze.Zabetonowane miasto .

koko dżambo
koko dżambo
5 lat temu
Reply to  inga

inga ty naprawdę jesteś taka głupiutka czy może specjalnie piszesz głupie komentarze? Jak autobusy, które opuszczają się na równo z chodnikiem i nie mają schodów nie nadają się dla starszych ludzi? Pomyśl, bo to nie boli. Po drugie najpierw narzekasz, że nie ma parkingów, a jak już jakiś budują to narzekasz, że budują. Betonowe? A co powinny być trawiaste? Jak czytam takie bzdurne komentarze to od razu wiem, że pisał je wyborca pisu.

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI