r e k l a m a


Gliwice będą niezależne? Posłowie i władze za

Gliwice będą niezależne?

Gliwice będą niezależne? Posłowie i władze za odłączeniem od Warszawy

Posted by infogliwice.pl – portal i telewizja on 2 marca 2016

Dzisiaj odbyło się spotkanie dyrektora Centrum Onkologii w Gliwicach z parlamentarzystami oraz marszałkiem województwa śląskiego.

Przedmiotem spotkania była kwestia utworzenia niezależnego Instytutu Onkologii w Gliwicach, gdyż tylko instytucja prowadząca własną politykę finansowo-kadrową będzie mogła skutecznie wykonywać swoją misję i zabezpieczyć potrzeby zdrowotne w zakresie onkologii.

Dotychczas gliwickie Centrum Onkologii zmuszone było przekazywać do placówek w Warszawie i Krakowie ok. 82,6 mln zł. Dla porównania na wszystkie działania związane ze zdrowiem w tegorocznym budżecie województwa śląskiego zapisano kwotę 74 mln zł. To jednak nie koniec ewentualnych strat, gdyż w październiku minionego roku zażądano kolejnych 65 mln zł. Biorąc pod uwagę ambitne plany gliwickiego oddziału Centrum Onkologii, związane z wdrożeniem opiewającego na 223 mln zł rozwoju instytutu, poprzez m.in. zakup nowoczesnego sprzętu i modernizację placówki, remont bloku operacyjnego i budowę nowej sali operacyjnej, tak duża strata wypracowanych zysków może ten plan uniemożliwić.

Wielu posłów z województwa śląskiego, władze Gliwic oraz regionu poparło pomysł odłączenia się gliwickiej placówki.

„My, parlamentarzyści województwa śląskiego, wyrażamy poparcie dla utworzenia samodzielnego Śląskiego Instytutu Onkologii w Gliwicach.

Niezależność tej szczycącej się wybitnymi osiągnięciami medycznymi i naukowymi placówki to właściwy krok na drodze ku dalszemu rozwojowi i jeszcze skuteczniejszej działalności na rzecz walki z chorobami nowotworowymi.

Idea utworzenia niezależnego Śląskiego Instytutu Onkologii w Gliwicach cieszy się szerokim poparciem społecznym w województwie śląskim. Jako parlamentarzyści województwa śląskiego chcemy dołączyć do wspólnego głosu lekarzy, mediów i mieszkańców”.

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI