Gliwice mają nowoczesną arenę lekkoatletyczną

To najnowocześniejszy obiekt lekkoatletyczny w regionie. Miasto Gliwice wybudowało arenę sportową na osiedlu Kopernika. Już 10 września nastąpi oficjalne otwarcie.

Z tej okazji w Gliwicach pojawią się gwiazdy polskiej i światowej lekkiej atletyki m.in. Angelika Cichocka, Ewa Swoboda, Paweł Fajdek, Piotr Małachowski i Michał Rozmys. Są to medaliści mistrzostw Europy, świata oraz igrzysk olimpijskich. Tych osobowości nie trzeba szerzej przedstawiać. Sportowcy nie tylko wezmą udział w uroczystości otwarcia gliwickiej areny wybudowanej przy ZSO nr 8, lecz będą też rywalizować m.in. z lekkoatletami Piasta Gliwice.

Impreza rozpocznie się o godz. 10.00. Na początku arenę „wypróbuje” gliwicka młodzież uczestnicząca w pokazach sportowych przygotowanych przez organizacje „Gliwice biegają” oraz „Lekkoatletyka dla każdego”. O godz. 14.30 przewidziano uroczyste otwarcie obiektu z udziałem ministra sportu, wojewody śląskiego oraz władz Gliwic. Wstęp wolny!

Przypomnijmy, że budowa obiektu została sfinansowana z budżetu miasta z częściowym dofinansowaniem Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Władze Gliwic podjęły decyzję o inwestycji, ponieważ sekcja lekkoatletyczna Piasta Gliwice działa bardzo prężnie i jest duże zapotrzebowanie na taki obiekt. Teraz młodzi sportowcy mogą rozwijać się. Gliwicka arena lekkoatletyczna odpowiada standardom określonym przez Polski Związek Lekkiej Atletyki. Obiekt kategorii IVA będzie przystosowany do rozgrywania m.in. zawodów młodzieżowych o randze mistrzostw Polski. Obiekt wyposażony jest w pełnowymiarową bieżnię okólną, sektor rzutów, skocznie do skoku wzwyż i skoku o tyczce oraz do skoku w dal i trójskoku, rzutnie do pchnięcia kulą oraz do rzutu młotem i oszczepem. Zawody z widowni będzie mogło oglądać 500 widzów.

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI