Nowe miejsca pracy w Gliwicach. TRW zatrudni 50 pracowników

Kolejny przedsiębiorca chce zainwestować w gliwickiej podstrefie. To firma TRW Braking Systems Polska Sp. z o.o., która do 2022 r. przy ulicy Leonarda da Vinci zainwestuje około 55 mln zł.

TRW Braking Systems zajmuje się produkcją systemów hamulcowych. Firma rozwija się i planuje zwiększenie zdolności produkcyjnych. W latach 2017-2022 w rozbudowę zakładu firma zainwestuje około 55 mln zł. Środki zostaną przeznaczone na zakup linii technologicznych i urządzeń niezbędnych w produkcji systemów hamulcowych do samochodów elektrycznych i autonomicznych. Obecnie TRW Braking Systems zatrudnia ponad 900 osób. W związku z rozwojem zespół powiększy się o kolejnych 50 pracowników.

– Wybór Gliwic, jako miejsca inwestycji jest docenieniem wkładu, zaangażowania i wydajności, jakie osiągnął gliwicki zespół na przestrzeni kilkunastu lat nieprzerwanego rozwoju – komentuje decyzję o rozbudowie Adam Kopeć, dyrektor programu EBB w TRW Braking Systems. – Nowa inwestycja oparta na wieloletnim doświadczeniu w produkcji zaawansowanych układów hamulcowych pozwoli na rozwój i wdrożenie do produkcji układów sterowanych i wspomaganych elektrycznie – dodaje.

MSI

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI