Gliwicka Akademia Futsalu idzie jak burza

Doskonała gra podczas sparingów owocuje zdobywaniem dużej ilości bramek.

W świetnej formie jest Marcin Kiełpiński, który w dwóch spotkaniach czterokrotnie trafiał do bramki rywali. W czasie minionego weekendu gliwiczanie rozegrali dwa sparingi. Pierwszy, w piątek, z czeskim LIKOP Trzyniec, w którym wygrali 3-1. Drugi w niedzielę z Orłem Jelcz-Laskowicze, który zakończył się pewnym zwycięstwem GAF 0-6.

Trener Marcin Waniczek po pierwszym, sierpniowym sparingu z Rekordem Bielsko-Biała podkreślał, że drużyna potrzebuje czasu, bo z zespołu odeszło wielu piłkarzy, a w ich miejsce przyszli nowi. Dziś widać efekty ciężkiej pracy.

W niedzielę, Gliwicka Akademia Futsalu wygrała pewnie. Już w pierwszej połowie padły trzy bramki. Ich strzelcami byli: Michał Grecz, Marcin Kiełpiński i Piotr Łopuch. W drugiej połowie gliwiczanie dołożyli kolejne trzy trafienia – znów na listę strzelców wpisał się Kiełpiński, a także Mateusz Węgrzyn i Damian Ficek.