r e k l a m a
spot_imgspot_img

Gliwickie szpitale wkrótce wyjdą „na prostą”. Od 1 sierpnia rusza oddział ortopedii (TV)

Tylko u nas! Rozmowa z prezydentem Gliwic na temat funkcjonowania gliwickich szpitali.

O skandalicznie niskim finansowaniu przez NFZ, dołożonych przez miasto milionach, budowie nowego szpitala oraz postawie lekarzy i polityków z prezydentem Zygmuntem Frankiewiczem rozmawiają Łukasz Fedorczyk i Marek Morawiak.

Najważniejszą informacją jest to, że od 1 sierpnia w Szpitalu Miejskim nr 4 w Gliwicach rusza oddział ortopedii. Do Gliwic przenosi się zespół lekarzy.

Zobacz wideo

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

9 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
tren
tren
6 lat temu

Frankiewicz, tyle lat akceptowałeś niskie finansowanie z NFZ, a TERAZ MASZ CZELNOŚĆ SIĘ WYPOWIADAĆ? Jako właściciel szpitala miejskiego miasto powinno z urzędu włączyć się w negocjacje z NFZ-em. Ale ty przez tyle lat miałeś to w …. głębokim poważaniu. Wiedziałeś o niskich kontraktach, ale nic nie robiłeś – NA CO CZEKAŁEŚ? Na zamykanie kolejnych oddziałów? Aż wskutek niedofinansowania dojdzie do jakiejś tragedii?
Teraz będziesz zgrywał dobrego gospodarza, który ratuje szpital? Twoja arogancja i bezczelność jest porażająca.

1945
1945
6 lat temu
Reply to  tren

Oglądałeś ten wywiad czy po prostu napisałeś głupi komentarz? Po pierwsze prezydent tłumaczy, że przez lata nikt z NFZ nie chciał udostępnić dokumentów i zrobil to dopiero nowy dyrektor. Po drugie miasto nie może negocjować kontraktów. Czy twoja matka włącza się w negocjacje gdy kupujesz samochód?
Po trzecie nie czekał tylko prosił o pomoc posłów i radnych którzy mieli to w dupie poza posłem Gonciarzem z PISu który cokolwiek zrobił

tren
tren
6 lat temu
Reply to  1945

1. Taaa, prosił o pomoc posłów… tak samo jak z bramkami na A4, których miało nie być. Podobno pisał pisma do premiera, spotykał się z posłami i co? Nic. Bramki stoją, a o jego słynnych „interwencjach” jest cicho. Widać jego prośby o pomoc są wyjątkowo nieudolne. 2. Pozostałe szpitale w innych miastach otrzymują takie same środki finansowe. O dziwo Zabrze, Bytom, Katowice, Chorzów czy Rybnik sobie radzą z tymi samymi pieniędzmi. Tylko w Gliwicach się nie da. Bo nie wierzę w te bajki, że wszyscy robią na złość biednym Gliwicom i gliwicki szpital jako jedyny w regionie dostał mniejszy kontrakt.… Czytaj więcej »

Gliwiczanin
Gliwiczanin
6 lat temu
Reply to  tren

panie doktorze może się pan przedstawi i powie ile zarabiał i ile żądał podwyżki i za ile zostawił pan pacjentów na lodzie? gdzie przysięga Hipokratesa? w du*ie?

tren
tren
6 lat temu
Reply to  Gliwiczanin

No tak, bo jak ktoś krytykuje Frankiewicza za zarządzanie szpitalem, to na pewno lekarz 🙂 Gratuluje „myślenia”. Nie, nie jestem lekarzem, nikt wśród mojej rodziny nie jest lekarzem, nie mam też lekarzy wśród znajomych.

A teraz poproszę o merytoryczne argumenty na temat zamiast bezpodstawnych wycieczek osobistych, pozbawionych jakiegokolwiek sensu – z przyczyn, o których wspomniałem wyżej.

Gadżet
Gadżet
6 lat temu

Tylko u was? Na Dzisiaj w Gliwicach też piszą, że tylko u nich… To jak to jest?

Tomasz Mihal-Gliwiczanin od urodzenia.
Tomasz Mihal-Gliwiczanin od urodzenia.
6 lat temu

Bujdy na resorach to co Don Franko wygaduje…tyle lat działa w samorządach i jako prezydent i nie potrafi skompletować dokumentacji od NFZ-u albo ich zmusić do tego sądownie (pewnie są układy i układziki)i bał się występować na taką drogę,cwaniaczek,asekurant i karierowicz,a teraz się mętnie tłumaczy i stosuje spychologię,że to nie jego wina tylko wszystkich innych i podpiera się tym,że to jest nagonka polityczna na niego itp…to są jego zaniedbania i jego pracowników…i wszystko jest ważniejsze (głównie interesy dla znajomków z układów),a nie dobro mieszkańców w pierwszej kolejności,a życie i zdrowie człowieka jest najwyższą wartością,a nie jakiś durny moloch (i pewnie… Czytaj więcej »

lekarz, na szczęcie pracuje w Zabrzu
lekarz, na szczęcie pracuje w Zabrzu
6 lat temu

BEŁKOT
Popierałem Pana przez 25 lat. Koniec.
Błędem jest to ze zatrudnia Pan nadal „komendanta” a to nie jest człowiek który zna się na zarządzaniu ludzmi
Za nim stoi ruina gliwickiej służby zdrowia
Popatrz Pan na radiową….
Jak Jarosz skończy sprzątanie to zobaczysz Pan….

Valdorf
Valdorf
6 lat temu

W HALI PODIUM PIĘKNY BYŁ BY SZPITAL , PRZYCHODNIE A JAKA KLINIKA.

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI