r e k l a m a
spot_imgspot_img

Gliwicko-zabrzański Tarzan już 19 maja

To będzie największy musical w dotychczasowej historii tego gatunku na Śląsku.

– Jak być dobrą małpą i dobrym człowiekiem, jak kochać bezinteresownie i zaakceptować odmienność, jak współżyć z przyrodą wokół siebie – tego wszystkiego uczy nas historia „Tarzana”. Tylko tyle i aż tyle – mówi Tomasz Dutkiewicz, reżyser musicalu „Tarzan”. Prapremiera Tarzana już 19 maja w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu.

– To piękna, mądra, śmieszna, a miejscami bardzo wzruszająca opowieść, która – myślę – nie tylko zadowoli, ale wprawi w zachwyt większą cześć widowni – przekonuje reżyser spektaklu.

Tarzan to bohater dzieciństwa kilku pokoleń czytelników i widzów. W 1999 r. na ekrany weszła animowana wersja Tarzana, wyprodukowana przez wytwórnię Disneya, do której muzykę skomponował Phil Collins. Musical Tarzan, będący jej adaptacją, miał światową premierę na Broadwayu sześć lat temu. Phil Collins wykorzystał w spektaklu największe przeboje pochodzące ze ścieżki dźwiękowej filmu, m.in. nagrodzoną Oscarem piosenkę You’ll be in my heart.

W 2007 r. musical Tarzan zawitał do Europy – najpierw do holenderskiego Scheveningen, a rok później do niemieckiego Hamburga, gdzie jest wystawiany do dziś.

Teraz przyszła kolej na polską wersję. Przedstawienie przygotowuje sprawdzony zespół twórców teatralnych, współautorów sukcesu High School Musical, i zapowiada się – jak przekonują realizatorzy – jedno z największych musicalowych widowisk w dotychczasowej historii tego gatunku w naszym kraju.

Czego można się spodziewać? Będą zaskakujące efekty sceniczne, barwne kostiumy, ekwilibrystyczne popisy akrobatów i gimnastyków, i oczywiście przebojowa muzyka.

Obok utalentowanych młodych aktorów, wyłonionych w ogólnopolskim castingu, na scenie pojawią się artyści doskonale znani miłośnikom musicalu w naszym kraju. W roli tytułowej wystąpią Wiktor Korszla, debiutujący aktor musicalowy, wokalista i tancerz, oraz Paweł Kubat, znany m.in. z roli Danny’ego Zuko w Grease w Teatrze Muzycznym w Gdyni. Jako Jane będą im towarzyszyły Anna Gigiel, aktorka związana z warszawskim Teatrem Muzycznym Roma (m.in. Fantine w Les Misérables) i Dominika Kramarczyk, studentka gdyńskiego Studium Wokalno-Aktorskiego, znana ze sceny Gliwickiego Teatru Muzycznego m.in. dzięki roli Evelyn Nesbit w musicalu Ragtime.

W rolę groźnego goryla Kerczaka wcielą się Damian Aleksander, również występujący na stałe w stołecznej Romie.

Na scenie zagra także Michał Musioł, popularny solista GTM (m.in. Tateh w Ragtime i Horacy w Hello, Dolly!). Jako Kala, przybrana matka Tarzana, wystąpią: solistka GTM Wioletta Białk, znana na Śląsku z licznych musicalowych ról (m.in. w 42 ulicy, Ragtime, Jekyllu & Hydzie) oraz Edyta Krzemień (Christine z Upiora w operze i Fantine z Les Misérables w warszawskiej Romie).

Spektakl będzie prezentowany na scenie Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu: 19 maja, godz. 19.00 (prapremiera), 20 maja, godz. 17.00 (inauguracja V Metropolitalnego Święta Rodziny), 31 maja, godz. 11.00, 1 czerwca, godz. 19.00, 2 i 3 czerwca, godz. 18.00 (spektakle z okazji Dnia Dziecka). Szczegółowe informacje można znaleźć na stronach www.teatr.gliwice.pl i www.dmit.com.pl.

(fot. Krzysztof Krzemiński UM Gliwice)

(UM Gliwice)

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Zuzanna
Zuzanna
11 lat temu

Muzyka ładna. Charakteryzacja super, szkoda, że „małpy” chodziły na kolanach i w buciorach. Jeśli nie siedziało się na środku sali to można było zapomnieć by dojrzeć co dzieje się na podeście ustawionym w głębi sceny. Ubolewa ten kto zna Disney’owską bajkę i piosenki na pamięć, bo w musicalu teksty są zupełnie inne, więc raczej nie idzie sobie pośpiewać. A jeśli namiętnie słuchało się oryginalnego soundtracku Phila Collinsa do tejże produkcji, to przedstawienie w DMiT jest mało ciekawe. Mogli też postarać się o większe udekorowanie sali, jakieś pnącza na poręcach itp. a tu rozczarowanie, bo scenografia jak na akademii w szkole.… Czytaj więcej »

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI