r e k l a m a


Ulica Akademicka będzie tętniła życiem studenckim

Studenci chcą stworzyć z ulicy Akademickiej tętniącą życiem przestrzeń publiczną przy pomocy zmysłów i żywiołów.

Poprzez szereg czasowych instalacji oraz interaktywnych gier oddziałujących na nasze emocje, każdy będzie mógł wyobrazić sobie przyszłą ulicę Akademicką i dostrzec w niej nowoczesną przestrzeń miejską. Akcja jest głosem w dyskusji nad realizowanym projektem przebudowy ulicy.

Happening pod hasłem „Zmysły i żywioły” jest inicjatywą studentów wydziału Architektury i Urbanistyki. Jest to wyjątkowa okazja dla studentów do sprawdzenia swoich kompetencji urbanistycznych w skali rzeczywistej.

Sukces projektu leży w odbiorze i zainteresowaniu przechodniów planowanymi interwencjami. Zarówno interakcja z instalacjami, jak ich negacja, zmotywują wielu do zastanowienia się nad własnymi oczekiwaniami wobec tej przestrzeni.

Tych zaś planujemy kilka: „Huśtawki na trapezach”, „Ulica Akademicka” „Podcienia i piramidy”, „Dźwięczące kokony”, „Basen” i „Kula w brzózkach”.

– W związku z przebudową głównej ulicy miasteczka studenckiego, postanowiliśmy rozpocząć dyskusję nad nowym projektem jej zagospodarowania poprzez stworzenie czasowych instalacji i interaktywnych gier. W ten sposób chcemy zachęcić przechodniów do refleksji na temat jakości przestrzeni publicznych – mówią organizatorzy akcji.

– W czwartek o godzinie 12.00 zaprosimy do zabawy. Zarówno poprzez interakcję z instalacjami, jak i ich negację chcemy zmotywować wszystkich do zastanowienia się nad własnymi oczekiwaniami wobec przestrzeni, w jaką przekształca się ulica Akademicka – dodają.

Zobacz też: Dzielnica akademicka się zmieni. Zobacz wizualizacje

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
barbarossa
barbarossa
12 lat temu

Super, że taka akcja ma miejsce i że inicjatorami są właśnie studenci

KKK
KKK
12 lat temu

Mam pomysł na inny happening !
Najpierw usuwamy barierki i znaki – później puszczamy normalnie ruch samochodowy po ul. Akademickiej i voilà!

antyfan
antyfan
12 lat temu

A kiedy ta obiecywana przez p. Karbownika przebudowa na deptak ?

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI