Już jutro pojedziemy pierwszym odcinkiem DTŚ w Gliwicach

W środę, 5 listopada, w godzinach popołudniowych otwarta zostanie pierwsza część Drogowej Trasy Średnicowej w Gliwicach prowadząca od granicy z Zabrzem do ul. Kujawskiej.

Oddanie do użytku tego odcinka o długości 2,8 km ma duże znaczenie nie tylko dla mieszkańców Gliwic, ale całego regionu. Na trasie powstały kolejne dwa węzły DTŚ – połączenie z ul. Kujawską, a przede wszystkim węzeł z autostradą A1 – największy na całej trasie wiodącej od Katowic. Jest on zlokalizowany w pobliżu węzła Gliwice Sośnica, na którym autostrada A1 krzyżuje się z autostradą A4.

Drogowa Trasa Średnicowa odgrywa bardzo istotną rolę w układzie drogowym w konurbacji śląskiej. Ułatwia kierowcom wygodny i szybki dojazd do centrów kilku dużych miast, w tym do stolicy województwa. Łączy Katowice, Chorzów, Świętochłowice, Rudę Śląską, Zabrze i Gliwice. Ma w przeważającej części po trzy pasy ruchu w każdą stronę i bezkolizyjne wjazdy. Ułatwia przemieszczanie się od miasta do miasta, ale podnosi też atrakcyjność inwestycyjną pobliskich terenów.

Po otwarciu pierwszej części średnicówki w Gliwicach trasa będzie mieć już łącznie około 26 km długości. Druga – ostatnia – część DTŚ w Gliwicach jest w trakcie budowy, a zakończenie prac jest planowane na koniec 2015 roku.


fot. Krzysztof Krzemiński

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI