Kierowca: „Drzewka sadzone są bezmyślnie, byle więcej, bo trzeba ratować prezydenta”

W ostatnim czasie mieszkańcy mogą obserwować prawdziwą nasadzeniową ofensywę.

Niewielkich drzewek przybywa w różnych punktach Gliwic. Wraz z nimi pojawiają się paliki, które często są grubsze od samych sadzonek.

Gliwicka władza wielu mieszkańcom kojarzy się głównie z wycinaniem drzew i betonowaniem. Jak przyznał – na ostatnim spotkaniu dziennikarzy z prezydentem Gliwic – redaktor Nowin Gliwickich, prezydent Adam Neumann dorobił się nawet wśród gliwiczan przezwiska Betonowy Adam. Regularnie, od wielu lat z gliwickich ulic znika wiele drzew. Przypomnijmy, że zlikwidowano również tzw. Wilcze Doły, gdzie wycięto ponad 660 okazów.

Urzędnicy odpowiedzialni za wizerunek prezydenta postanowili więc działać. Tym bardziej, że jak nieoficjalnie ustaliliśmy Neumann zdecydował, że będzie walczył o drugą kadencję. Teraz obserwujemy akcję sadzenia drzew i kwiatów w wielu miejscach. Przykładem jest gliwicki Rynek. Rozkopano go, bo pojawią się tam drzewa. Przedsiębiorcy nie mogą jednak rozłożyć ogródków letnich i zarabiać. Jak już informowaliśmy – wystarczyło na Rynku postawić kilka dużych palm, które i tak Gliwice posiadają. Część z nich wypożyczamy Katowicom, które doskonale wykorzystują palmy marketingowo.

W miejsce wyciętych w ubiegłym roku drzew przy alei Korfantego posadzono wiele nowych. Każde z nich otoczone zostało zielonymi palikami, które często są grubsze od samych drzewek. Z naszą redakcją skontaktował się kierowca, który często przejeżdża tą drogą. „Czy ktoś panuje nad nasadzeniami w mieście? Moim zdaniem drzewka sadzone są bezmyślnie, byle więcej, bo trzeba ratować prezydenta i jego wizerunek. Nowe nasadzenia zlokalizowane są tuż przed znakami drogowymi i już je zasłaniają, a co będzie, gdy drzewa urosną i pojawi się więcej liści?” – napisał Czytelnik.

Wybraliśmy się w to miejsce. Faktycznie – kilka znaków drogowych zasłoniętych zostało drzewkami. Zapytaliśmy Zarząd Dróg Miejskich: czy urzędnicy kontrolują nowe nasadzenia.
– Pracownicy referatu zieleni na bieżąco kontrolują nasadę drzew. Wytyczają ich konkretne lokalizacje. Jeśli to możliwe proszę o wskazanie miejsc, w których nowe nasadzenia zasłaniają oznakowanie pionowe. Łatwiej będzie odnieść się do konkretnych miejsc i podjąć ewentualnie, stosowne działania – napisała rzeczniczka ZDM w Gliwicach, Jadwiga Jagiełło-Stiborska.

drzewa korfantego

drzewa korfantego

drzewa korfantegfo

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

7 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Krystyna
Krystyna
1 rok temu

Neumann nie ma żadnych szans. Ten człowiek jest spalony

WD
WD
1 rok temu

Ha ha ha jaka druga kadencja? Niech się modli żebyśmy go w referendum za chwilę nie odwołali a nie marzy o kolejnej kadencji. Za zniszczenie WD odpowie

PAKer
PAKer
1 rok temu
Reply to  WD

Nie każdy w Gliwicach ma bzika na punkcie Wilczych Dołów. A czy AN wygra czy nie – za wcześniej oceniać, ale chyba bardziej się zdziwię jak przegra niż jak wygra.

Covid
Covid
1 rok temu

już któryś raz czytam o nagonce na tego PANA o niepolskim nazwisku:-/

IMG_20220518_193956.jpg
pio
pio
1 rok temu

człowiek który na koniec kadencji się obudził zaczął sadzić drzewa ekologia szkoda ze zapytaniem o stan Kłodnicy i kanału jej czystości powiedział ze go nie interesuje bo to problem WP .Wizytówka Gliwic mało interesuje prezydenta

pio
pio
1 rok temu

Przyszłość jest tu Gliwice

5907791420725-5.png
Tomasz
Tomasz
1 rok temu

Nie tylko te miejsca wskazane na zdjęciach. Zobaczcie w ilu miejscach drzewa zasadzone są tuż obok już rosnących, chociaż w drugą stronę jest kilka metrów przerwy. Wydawanie pieniędzy, żeby zamknąć usta tym przeginającym w drugą stronę. Równowagi i zdrowego rozsądku w tym mieście brak. I to po obydwu stronach konfliktu o drzewa.

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI