r e k l a m a
spot_imgspot_img

Kłótnia po przerwaniu sesji. Zjedli sałatki i poszli do domów (TV)

Kolejna sesja Rady Miejskiej wzbudziła kolejne kontrowersje.

Po dwóch godzinach obrad przewodniczący ogłosił 5-minutową przerwę na zapoznanie się z poprawką do projektu uchwały. W tym czasie większość radnych zamiast studiować druk zeszła piętro niżej, aby pozajadać się sałatkami, które na zamówienie urzędu przygotowuje dla nich „Bar u Króla Stasia”. Z 5 minut zrobiło się 20, przewodniczący Zbigniew Wygoda zaczął się niecierpliwić i upomniał radnych. Ci jednak jego wezwanie do powrotu na salę zlekceważyli. Po kolejnych 5 minutach radni zaczęli się schodzić. 10 minut później na wniosek radnego PO, Dominika Dragona, sesję przerwano.

Na przerwę zgodzić nie chcieli się radni Koalicji dla Gliwic Zygmunta Frankiewicza i sam prezydent. Sesja będzie kontynuowana w następny czwartek o godz. 19.45.

Po przerwaniu sesji na sali wybuchła kłótnia. – Mam nadzieję, że jest wam wstyd – mówi do radnych PO i PiS Marek Pszonak z KdG ZF.

Opis sceny z sałatkami ma oczywiście charakter anegdoty, bo nikomu nie zabraniamy konsumpcji, tym bardziej, że praca umysłowa także zużywa wiele energii. Niektórzy z radnych zakładali pewnie, że posiedzą w Ratuszu do północy, bo zdążyli zaledwie „przerobić” 11 z 43 punktów porządku obrad.

Jednak radni PO i PiS, którzy zajadali się sałatkami musieli mieć świadomość, że za 10 minut pójdą do domów. Dominik Dragon nie wyciągnął zapewne z kapelusza swojej propozycji o przerwaniu sesji.

Przygotowaliśmy nawet listę osób, które nie poszły zajadać się sałatkami 😉
– Zbigniew Grzyb (SLD)
– Jarosław Gonciarz (PiS)
– Zbigniew Wygoda (PO)
– Tadeusz Olejnik (KdG)

Na pyszności nie skusili się także sekretarz miasta Andrzej Karasiński, prezydent Gliwic Zygmunt Frankiewicz oraz dyrektorka Urzędu Miejskiego.

Żarty żartami, ale tak całkiem na poważnie radny Michał Jaśniok z KdG ZF zdecydował się krótko podsumować to, co dzieje się ostatnio na sesjach Rady Miejskiej.

[flashvideo file=”https://infogliwice.pl/filmy/2012_12/20121213_jasniok.flv” /]
Realizacja: Łukasz Fedorczyk
 

Zobacz też: Konsekwencje przerwania sesji: zimne kaloryfery w szkołach, potrzebujący bez pieniędzy (TV)

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

24 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
pytanie
pytanie
11 lat temu

w jaki sposób odwołuje się radę miejską?

MOPS
MOPS
11 lat temu

po 2 tysiące biorą i zamiast na obiad iść bo ich stać to napychają się za nasze!!!!!! skandal i później takie powypasane to wszystko!!!!!!

kierowca PKM
kierowca PKM
11 lat temu

Czy jest szansa na to aby nie wypłacać im tych pieniędzy co miesiąc?

Tom
Tom
11 lat temu

Skandal! Chore partyjniactwo i pieniactwo ponad interesem miasta i mieszkańców!
Rozpychanie się łokciami ponad merytoryczną debatą, skandal. Odwołać darmozjadów!
PO/PiS należałoby zdelegalizować, nie dość, że trwa „wojna” krajowa tych partii to przenoszą zwyczaje z Wiejskiej dalej…

andrzej
andrzej
11 lat temu

dali by se po strzale i by był spokój. najsłabsi by odpadli

Smok
Smok
11 lat temu

To kiedy idziemy z jajkami pod ratusz? 😉

gliwicjus
gliwicjus
11 lat temu
Reply to  Smok

oczywiście w majonezie?

anonimowy anonim
anonimowy anonim
11 lat temu

Banda darmozjadów i nierobów.

ktoś
ktoś
11 lat temu

Panowie z PO/PIS powinni zapłacić za tą sesję z wlasnej kieszeni a nie żreć za nasze pieniądze .Przypominam wam że zostaliście wybrani przez mieszkańców tego miasta i powinnście to zaufanie pokazać w sposób który nie hanbi was.Tylu mieszkańców tego miasta niestety ale jest głodnych i zapomnianych ale co tam ważne aby wasza d…a była pełna bo przecież ja jestem radnym .Całe szczęście że nie rządzicie Gliwicami bo to byłby kataklizm dla tego miasta i społeczeństwa. Siejecie tylko zamęt i propagandę która wychodzi z was nawet w takich przypadkach .Na następną kadencję proponuję aby Ci którzy opuszczą seję lub nie przyjdą… Czytaj więcej »

Anonimowo
Anonimowo
11 lat temu

brawo Michał Jaśniok- jedyny co mówi im prawdę prosto w oczy

ktoś
ktoś
11 lat temu

Oby tylko żadne stowarzyszenie pomagające dzieciom nie ucierpialo na tym bo to tylko o tych pseudo radnchy będzie świadczyć a oni i tak mają to w d…ie bo ich stać za naszą kasę być nażartym i olać wszystkich.

Głos Sumienia
Głos Sumienia
11 lat temu

Każdy pisze, jacy źli, jacy straszni, ale jak mogli coś zmienić a było dużo okazji, to śmiali się z tych co to chcieli zmienić. Jesteście ***** warcii i te wasze wypowiedzi. Zamiast pieprzyć anonimowo w sieci, zróbcie coś co umożliwia prawo. UPS no tak, przecież to wymaga więcej wysiłku niż pisanie i bezmyślne komentowanie. Pozdrawiam

Silesian
Silesian
11 lat temu

zachowanie tej ekipy PO/PiS jest skandaliczne – niewątpliwie nie uda się ich odwołać w referendum, ale PAMIĘTAJMY o tym CYRKU w następnych wyborach – szczególnie o głównych GWIAZDACH tego kuriozum!

Przyjaciel Zygmunta F.
Przyjaciel Zygmunta F.
11 lat temu

Normalnie wymiotuję, czytając powyższe komentarze. Tylko: ONI żrą, ONI nic nie robią, ONI, ONI, ONI !!! To weźcie się ******, Wy komentujący do roboty i spróbujcie coś zrobić dla Gliwic, postarajcie się współzarządzać miastem, a nie jak „pożyteczne zombi” tylko obrzucać błotem innych, narzekać i robić sztuczny tłok. I żeby było jasne: ten komentarz nie broni żadnej partii jakiej przedstawiciele zasiadają w Radzie Miasta. Nauczmy się wreszcie swoje prywatne sympatie polityczne od prawdziwej współodpowiedzialności za miasto…

git
git
11 lat temu

Przecież ludziska już coś zrobili…wybrali tych ludzi do DOBREGO rządzenia miastem !!!

normalny
normalny
11 lat temu

Czy Franek nie może tego ******* jakos poustawiac? Przecież to jest paranoja co oni tam odstawija. Ten młody wieczorek czy dragon to tacy aroganci że szok. Odwołać to w pierony jasne. Wstyd dla miasta ta rada miasta

Łabędy
Łabędy
11 lat temu

Pamiętajmy przy wyborach do Rady Miasta o tych partiach, czy bardzo Wygodnych radnych, aby nie popełnić kolejnego błędu wybierając to samo bagno.

Adler
Adler
11 lat temu

Smacznego 🙂

Anonimowo
Anonimowo
11 lat temu

niszczą gliwice i biorą za to pieniądze – to jest cwaniactwo!!!

wika
wika
11 lat temu

Wojna Polsko- Polska także w naszych Gliwicach, smutne 🙁

Kamaz
Kamaz
11 lat temu

Słuchajcie, a może za dwa lata podczas wyborów samorządowych, poprostu to przerwiemy raz na zawsze?

gliwiczanka
gliwiczanka
11 lat temu

a może zamiast obrzucać błotem RM obejrzeć sesję /jest dostępna w sieci/ i samemu ocenić dlaczego Radni przerwali sesję …. ale nie, szkoda Wam czasu marudy, jak zwykle „nie wiem ale się wypowiem i ponarzekam” w dodatku anonimowo , ręce opadają … głupota ludzka nie zna granic !

tomek
tomek
11 lat temu
Reply to  gliwiczanka

Zawsze oglądam sesje. Mam wyrobione swoje zdanie. Pan Wygoda jako Przewodniczący Rady jest osobiście odpowiedzialny za paraliż w Radzie i nicnieróbstwo radnych POPiS-u.

Jan
Jan
10 lat temu

Chyba najwyższy czas skończyć z tymi samorządami.Miastem powinien rządzić prezydent i on powinien odpowiadać za wszystkie decyzje.Nie dość że to towarzystwo dużo kosztuje to jeszcze wszystkie decyzje podejmowane przez prezydenta są przez nich bojkotowane.

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI