Kolejna ulica będzie miała nowe oświetlenie

Po zakończonej modernizacji oświetlenia ul. Zwycięstwa przyszedł czas na kolejny etap realizowanego w Gliwicach Masterplanu – przebudowane zostanie oświetlenie ul. Akademickiej. Miasto właśnie ogłosiło przetarg.

Oświetlenie zostanie wymienione na odcinku od skrzyżowania z ul. Panewnicką do skrzyżowania z ul. Marii Curie-Skłodowskiej (ok. 1022 m). Obecnie znajdują się tam wyeksploatowane betonowe słupy oświetlenia ulicznego, zasilane kablowo z szafy oświetleniowej SOU.

Zgodnie z koncepcją kompleksowego oświetlenia miasta, przyjętą w „Opracowaniu Masterplanu Oświetlenia Obszaru Miejskiego Miasta Gliwice”, dla ul. Akademickiej zaprojektowano oprawy oświetlenia ulicznego LED o temperaturze barwowej 4000K (białe, neutralne światło). Nowe lampy mają nawiązywać wyglądem do wcześniej zainstalowanych na innym fragmencie tej ulicy – od skrzyżowania z ul. Marii Curie-Skłodowskiej do skrzyżowania z ul. Wrocławską. Stożkowe oprawy lamp powinny zostać zaistalowane na stalowych, okrągłych słupach w kolorze czarnym oraz wyposażone w niebieskie znaczniki, jakie według Masterplanu mają wytyczać szlak od Pl. Piłsudskiego do Politechniki Śląskiej i budowanej Hali Gliwice.

MSI

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Olo
Olo
6 lat temu

zyga ty jak tusk czego nie dotkniesz to spierniczysz. teraz ul zwyciestwa wogole nie ma oswietlenia. Ale wazne ze koles frankiego zgarnol fortune za latarnie ktore wogole nie daja swiatla. PRZEKRETY JAK ZA PO. Pare lat temu dorobiles urzedowi miejskiemu morde teraz demontujesz. baranie jak dlugo jeszcze bedziesz „zadzil”?

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI