Kolejny pomysł na nazwę estakady. Tym razem Martin Luther King

W odpowiedzi na inicjatywę nadania planowanej estakadzie mającej połączyć ulicę Portową i Perseusza w Gliwicach imienia Ronalda Reagana, Federacja Młodych Socjaldemokratów wystąpiła z kontrpropozycją.

– Naszym zdaniem były amerykański prezydent nie jest odpowiednim patronem nowej drogi, w przeciwieństwie do Martina Luthera Kinga, postaci zasłużonej dla pokoju i praw człowieka.

Dlatego przystępujemy do zbierania podpisów pod petycją o nadanie estakadzie imienia pastora Kinga – czytamy w wysłanym do nas liście.

Akcja zbierania podpisów będzie prowadzona przez cały weekend na terenie Gliwic. Petycja wraz z podpisami zostanie przekazana przewodniczącemu Rady Miasta.

Treść listu wysłanego do naszej redakcji

Naszym zdaniem Ronald Reagan, wspierając dyktatorów takich jak Saddam Husajn oraz reżimy w Chile i Salwadorze, a także nakręcając spiralę zbrojeń działał przeciwko pokojowi na świecie. Ponadto nie jest prawdą, jakoby jego działalność korzystnie wpłynęła na sytuację w Polsce. Przypominamy, że w okresie jego prezydentury Stany Zjednoczone wprowadziły sankcje gospodarcze na nasz kraj, w tym zawiesiły dostawy żywności, przyczyniając się do cierpień milionów Polaków. Można też mieć wątpliwości co do jego intencji, bowiem wiedząc o zamiarze wprowadzenia stanu wojennego, nie poinformował o tym przywódców Solidarości.

Martin Luther King jest dla odmiany postacią kryształową. Nie uciekając się do przemocy, pokojowo i z miłością zabiegał o to, by prawa człowieka były przestrzegane. Jemu zawdzięczamy pojęcie równości w jego obecnym rozumieniu. Dzisiaj nikt w demokratycznym świecie nie wyobraża sobie dyskryminacji osób innego pochodzenia, rasy czy wyznania. Pastor King dał świadectwo niezwykłego szacunku dla godności człowieka i pokazał, jak naprawdę powinna wyglądać chrześcijańska miłość; wszak warto pamiętać, że był pastorem.

Grzegorz Keler
Sekretarz Federacji Młodych Socjaldemokratów woj. śląskiego

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

11 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
zg
zg
12 lat temu

mam nadzieje na merytoryczna wymiane argumentow. jednakze, estakada powinna miec nazwe pochodna od osiedla kopernika, ewentualnie zwiazana z portem. proste. logiczne.

ps. chyba ze imienia zygmunta frankiewicza 😉

gość
gość
12 lat temu

Federacja Młodych Socjaldemokratów. Przecież to młodzieżówka SLD. Polityczna akcja.
Poza tym co on zrobił dla Polski? Wspierał Solidarność? Finansował Radio Wolna Europa? Wykończył ekonomicznie ZSRR? Walczył o prawa czarnych w Ameryce, a nie o wyzwolenie POLAKÓW spod jarzma totalitaryzmu. Co za kretyńska akcja. Byle tylko zaistnieć.

STANISŁAW LEM
STANISŁAW LEM
12 lat temu

nowa propozycja? ja jestem za Lemem!

pisał si-fi z gwiazdami w tle…

hugo
hugo
12 lat temu

to nie ma już rodzimych, a wręcz lokalnych autorytetów np. TW Jan_ Grabowiecki?

gość
gość
12 lat temu

Czerwoni woleliby pewnie Stalina ale nie wypada więc znaleźli byle kogo byle tylko nie Reagana który tatusiów dobrych posadek w aparacie partyjnym pozbawił.

Anonimowo
Anonimowo
12 lat temu

A co takiego zrobił pan Reagan? W jaki to niby sposób walczył o wyzwolenie Polski? Skoro wiedział od Kuklińskiego o zamiarze wprowadzenia stanu wojennego, to dlaczego o tym nie poinformował Wałęsy? Może dlatego, że miał swoje interesy?

abc
abc
12 lat temu

Dr Martin Luther King!

ewww
ewww
12 lat temu

Martin Luther King 🙂 niewolnictwo równość i te sprawy 🙂

glwcn4e
glwcn4e
12 lat temu

a czy ta estakada przebiega w kierunku wschod-zachod? bo moze ja nazwac: Ku Słońcu. i skoncza sie dyskusje, kto byl dla nas wazniejszy… reagan, luther king czy zmuda trzebiatowska…

xyz
xyz
12 lat temu
Reply to  glwcn4e

tak w zasadzie to raczej przebiega w kierunku polnoc – poludnie …. a Ku Sloncu to juz jest w Szczecinie i tez prowadzi do cmentarza niestety ….

xyz
xyz
12 lat temu

a nie wystarczy po prostu : „Estakada Portowa”

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI