Komendant ponownie przed sądem. Wraca sprawa kostki brukowej

Mimo iż od zdarzenia upłynęło ponad 6 lat, wciąż nie zapadł ostateczny wyrok w sprawie Komendanta Straży Miejskiej Andrzeja N. i znikającej kostki brukowej.

Teraz sprawą ponownie będzie musiał zająć się Sąd Rejonowy. Rozprawa odbędzie się 17 listopada.

Andrzej N. oskarżony jest o przywłaszczenie 30 ton kostki brukowej o wartości 2 tysięcy złotych na szkodę Urzędu Miejskiego. Pochodząca z „odzysku” po remoncie drogi kostka zniknęła z terenu Centrum Ratownictwa.

W lutym 2009 roku w Sądzie Rejonowym zapadł wyrok: Sąd uznał Andrzeja N. winnym. Stwierdził ponadto, że oskarżony „w celu osiągnięcia korzyści majątkowej nadużył zajmowanego stanowiska komendanta Straży Miejskiej w Gliwicach i wykorzystał uzależnienie innych osób od siebie”.

Sąd skazał Andrzeja N. na karę 6 miesięcy pozbawienia wolności. Zawiesił równocześnie jej wykonanie na okres 2 lat. Ponadto wymierzył oskarżonemu grzywnę i orzekł wobec niego środek karny w postaci zakazu zajmowania jakichkolwiek stanowisk w administracji publicznej – rządowej i samorządowej przez okres 3 lat.

Teraz sprawa trafia na wokandę ponownie, gdyż Sąd Okręgowy w Gliwicach Wydział VI Karny Odwoławczy uwzględnił apelację obrońcy oskarżonego i uchylił wyrok Sądu Rejonowego z dnia 9 lutego 2009 r. Wyrok zapadł 14 grudnia 2009 r.

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

9 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
polska demokratyczna
polska demokratyczna
12 lat temu

i to jest cała Polska – kostka warta 2 tysiące a sprawa ciągnie się 6 lat więc kosztów sądowych, prawników, biegłych itd było na tyle że ich cena to 200 tysięcy pewnie. To jest dno a nie demokracja. zamiast uniewinnic faceta, dac mu naganę, wyrzucic ze stołka i po sprawie to się to ciągnie w nieskończonośc….

bocian
bocian
12 lat temu

Jeżeli komendant okaże się winny, to pokryje koszty procesu. Jak widzę Front Obrony Przestępców jest silny, zwarty, gotowy.

oooo
oooo
12 lat temu

nie – to jest POlska !! Komendant ukradł 30 ton kostki i nie mów mi że to 2 tyś. Ukradł – to mógł się przyznać a nie naraża nas podatników na takie koszty…

Anonimowo
12 lat temu

andrzej jesteśmy z tobą i wierzymy że cię uniewinnią bo przecież jesteś niewinny

Twoj-przyjaciel
Twoj-przyjaciel
12 lat temu

Andrzej ja też wierzę że cie uniewinnią. Przecież to oczywiste że podmiana takiej kostki to nic złego. Niech się wezmą za tych no ..gejów *******. Oni są największym złem a nie jakieś tam zabranie kostki brukowej sprzed Posterunku Straży Miejskiej. To kpina. Jak sąd mógł Cię Andrzeju skazać ? Przecież ty tej kostki nie ukradłeś tylko podmieniłeś SOBIE na używaną czyli na gorszy gatunek !!! Kto to stwierdził że 30 ton ukradłeś może tam było 25 i już na 5 ton chcą Cię oszukać. Ja tam wole żebyś ty pod swoim domem miał tą kostkę niż ma niszczeć na jakimś… Czytaj więcej »

Anonimowo
12 lat temu

nie wiem jak facet mógł połakomić się na takie coś i stracić taką posadę….. stróż prawa… masakra

Twoj-przyjaciel
Twoj-przyjaciel
12 lat temu
Reply to  Anonimowo

on się połakomił bo myślał że to się nie wyda ! Kto wie być może takie akcje były już wcześniej praktykowane i się udawało 🙂 …. Co do utraty posady to się mylisz … Andrzej N przez te wszystkie lata jest zatrudniony jako szef straży miejskiej – tylko że na urlopie ! Jest urlopowany przez 6 lat ! Kuriozum !

Gleiwitzer49
Gleiwitzer49
12 lat temu

… hm … kocham ten kraj … lada moment okaże się, że to nie Pan Andrzejek „podp…” kostkę tylko wyżej wymienioną „podp…” Panu Andrzejkowi a zatem, w efekcie, należy Sąd skazać na 10 lat ciężkich robót a Pan Andrzejek na … prezydenta … ale jaja …

claxon
claxon
11 lat temu

I od tej pory patronem Gliwckiej Strazy Miejskiej jest św. Stanisław KOSTKA.

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI