spot_imgspot_img


Kopią i układają światłowody. Sieć szerokich możliwości

Śląska Sieć Metropolitalna układa w Gliwicach kilometry światłowodów.

Ta miejska spółka nadzoruje też podobne działania w innych śląskich miastach. Pod ziemią znajdują się już dziesiątki kilometrów światłowodów i wciąż pojawiają się nowe. W oparciu o szerokopasmowy internet ŚSM oferuje wachlarz rozwiązań związanych z przesyłaniem i przetwarzaniem informacji, dzierżawą infrastruktury technologicznej oraz usługami serwisowymi. – Całość inwestycji to 60 kilometrów kanalizacji ze światłowodem. Pierwszy etap mamy za sobą, kończymy prace przy ul. Lekarskiej – mówi Mariusz Kopeć z ŚSM.

Prace przy układaniu światłowodu idą pełną parą. Tam, gdzie można użyć koparki i siły ludzkich mięśni wszystko odbywa się bez kłopotów. Trudności pojawiają się, gdy światłowód musi przejść np. pod ulicą.

Wówczas do akcji wkracza specjalistyczny sprzęt, który przewierca się pod jezdnią, nie zatrzymując ani na chwilę ruchu samochodowego.

– Światłowód układany jest w Ostropie, prace zmierzają w kierunku Centrum Ratownictwa Gliwice, a później do Urzędu Miejskiego. Z tego miejsca sieć rozchodzi się w kierunku Czechowic, Bojkowa, ul. Tarnogórskiej i do Żernik – mówi Mariusz Kopeć.

W Gliwicach ŚSM realizuje inwestycję układania światłowodu. Natomiast np. w Rybniku czy Dąbrowie Górniczej koordynuje podobne prace.

[nggallery id=125]

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowo
Anonimowo
9 lat temu

Szkoda że mimo że kopią pod pod moim płotem to i tak nie będę mogła tego mieć

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI