r e k l a m a


Łabędzki Łabędź już prawie gotowy. Miasto szuka dzierżawcy

Efektywniejsze wykorzystanie obiektu i zwrot kilku milionów złotych z tytułu podatku VAT

– to główne korzyści wynikające z wydzierżawiania hal sportowych wybudowanych w Gliwicach z miejskich funduszy. Urząd Miejski w Gliwicach ogłosił właśnie przetarg na dzierżawę powstającego Centrum Sportowo-Kulturalnego „Łabędź”. Koszt inwestycji to około 16 mln zł. Firma, która przedstawi najkorzystniejszą ofertę będzie mogła prowadzić w obiekcie komercyjną działalność gospodarczą, ale na jej barkach będzie również spoczywał obowiązek utrzymania obiektu i wszelkie koszty związane z jego utrzymaniem.

Zachętą ze strony Miasta jest bardzo niska stawka wywoławcza czynszu dzierżawnego, która wynosi 400 zł netto miesięcznie, jak również zapewnienie wykorzystania obiektu przez instytucje miejskie (za odpłatnością) wedle ściśle określonych harmonogramów.

„Łabędź” położony przy ul. Partyzantów, w bezpośrednim sąsiedztwie ul. Przyszowskiej w Łabędach. W dzielnicy tej mieszka ok. 16 tys. mieszkańców. W pobliżu znajdują się dwie szkoły – Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 i Szkoła Podstawowa nr 38. Obiekt podzielony jest na dwie części: sportową i kulturalną, które są od siebie niezależne.
Arena hali sportowej o wymiarach 48×28 metrów może służyć do uprawiania wielu dyscyplin zespołowych: m.in. koszykówki, piłki ręcznej, piłki nożnej halowej oraz siatkówki. W pobliżu ulokowane są szatnie, prysznice oraz toalety i mini-siłownia.

Na widowni znajdzie się miejsce dla ok. 300 osób. Dzięki dostawianym trybunom ich liczbę można zwiększyć jeszcze o ponad 100 miejsc.

Część kulturalna to sala widowiskowa ze sceną i widownią amfiteatralną wraz z zapleczem. Znajdzie się tam ponadto biblioteka z salą główną, czytelnią, przestrzenią wystawienniczą i galerią oraz zapleczem sanitarnym, socjalnym i magazynowym. Kilka pomieszczeń wielofunkcyjnych przeznaczono na potrzeby organizacji pozarządowych. Obiekt będzie nowoczesny, w pełni przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

ł2

Miasto w ostatnim czasie oddało do użytku dwie hale sportowe – pierwszą przy ul. Górnych Wałów, a drugą przy Kozielskiej. Pierwsza ma już dzierżawcę. Druga dopiero będzie miała. Budowana jest także hala przy ul. Chorzowskiej.

W Łabędziu obecnie na budowie prowadzone są prace wykończeniowe. Trwają rozruchy technologiczne wszystkich instalacji. Montowane są siedziska, układana podłoga i parkiet w części sportowej.

Do 20 grudnia tego roku – zgodnie z zawartymi umowami – wykonawca obiektu powinien uzyskać zgodę na jego użytkowanie. To planowany termin zakończenia prac.

ł1

Udział w przetargu mogą brać osoby fizyczne lub prawne prowadzące działalność gospodarczą, które spełnią warunki określone w specyfikacji przetargowej, a w szczególności które wpłacą wadium w wysokości 7,2 tys. złotych. Wadium winno być uznane na rachunku gminy najpóźniej w dniu 20 listopada 2013 roku. Stawka wywoławcza czynszu to 400 złotych miesięcznie netto.

ł3

Szczegółowe warunki przetargu zawiera specyfikacja przetargowa stanowiąca załącznik do Zarządzenia Prezydenta Miasta Gliwice dostępna na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Gliwicach w dziale Ogłoszenia i komunikaty.

ł4

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
cliper
cliper
10 lat temu

zapomniane i zaniedbane łabędy otrzymają obiekt którego brakowało juz tylko w tej części miasta brawo +

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI