r e k l a m a


Dawali pocięte gazety, a brali pieniądze. Oszuści zatrzymani

Trzyosobowa szajka oszustów, która grasowała w Gliwicach i na terenie innych polskich miast, już w rękach policji.

Poszukiwana przez kryminalnych z „jedynki” grupa została zatrzymana w poniedziałek. Gliwiccy policjanci jechali po nią aż pod Warszawę. Zatrzymani to dwie kobiety i mężczyzna, obywatele Węgier oraz Słowacji. W Gliwicach okradli dwie osoby, w roku 2012 i 2013. Jeden z poszkodowanych stracił aż 40 tysięcy złotych. Grupa poruszała się po kraju zawsze wypożyczonymi samochodami. Działała na tzw. wypadek. Oszuści przekonywali ofiary, że właśnie mieli poważny wypadek i pilnie potrzebują pieniędzy – mają wprawdzie swoje, ale jest to waluta zagraniczna, której teraz nie mogą wymienić.

zatrzymany-oszust-wypadek-430W zastaw za złotówki zostawiali poszkodowanym saszetki z rzekomą gotówką. Później, po wymianie w kantorze, dług mieli spłacić. Niestety, jak się okazywało, w saszetkach nie było gotówki, a… pocięte gazety. Podejrzewa się, że w ten właśnie sposób podejrzani mogli oszukać ponad 20 osób w całym kraju. Sprawa jest rozwojowa, trwa analiza zgłoszeń od poszkodowanych.

Szajka została zatrzymana podczas rutynowej kontroli drogowej pod Warszawą w poniedziałek, 11 listopada około godziny 20.00.

Policjanci, którzy kontroli dokonywali, sprawdzili zatrzymanych w policyjnej bazie danych – z niej wynikało, że te osoby poszukiwane są przez kryminalnych z I Komisariatu Policji w Gliwicach.

Funkcjonariusze z „jedynki” od razu zostali zaalarmowani, natychmiast też po poszukiwanych pojechali. Grupę przywieziono do Gliwic wczoraj o godzinie 7.00.

Mężczyzna, szef szajki, ma 60 lat, jego „biznesowe partnerki” – 40 i 45. Przy zatrzymanych ujawniono sporo gotówki w złotówkach, euro i dolarach, w przeliczeniu kilkanaście tysięcy złotych. Trójce grozi do ośmiu lat więzienia.

(KMP Gliwice)

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
poprawnosc
poprawnosc
10 lat temu

Czemu nie napiszecie, że to cyganie???

tomek
tomek
10 lat temu

Babcie mojej zony tak przekrecili na 11tys zlotych w tym roku z Legnicy w ten sam sposob miejmy nadzieje ze to ci sami sprawcy i ze sprawy polacza!!! Z mediow wiem tez ze w Lubinie na tej samej zasadzie przewalili starszego pana.

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI