r e k l a m a


NFZ znika z Gliwic. Miasto traci na znaczeniu?

Kolejna ważna instytucja znika z Gliwic. Wcześniej z miasta wyprowadziły się m.in. Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego i Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. Teraz przyszedł czas na likwidację biura NFZ, czyli Narodowego Funduszu Zdrowia.

Jako pierwsi informujemy, że NFZ zamyka swój punkt w Gliwicach. Teraz gliwiczanie i mieszkańcy powiatu gliwickiego zmuszeni będą do jeżdżenia np. do Zabrza, Chorzowa czy Bytomia. To okoliczne miasta, jednak Gliwice mocno tracą na znaczeniu, skoro to kolejna instytucja, która się wyprowadza.

Zniknęły już WORD i LPR

Kilka lat temu z Gliwic zniknął Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego. Teraz mieszkańcy muszą egzaminy na prawo jazdy zdawać w Rybniku, Katowicach lub innych miastach. Podjęto również decyzję o zabraniu z gliwickiego lotniska bazy Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Mimo że to w Gliwicach krzyżują się autostrady, to zdecydowano o przenosinach LPR.

Likwidacja NFZ w Gliwicach

Jako pierwsi dotarliśmy do informacji, że Fundusz likwiduje placówkę w Gliwicach. Niestety, potwierdzają ją pracownicy NFZ. „31 marca br. wygasa umowa najmu lokalu w Gliwicach przy ul. Wincentego Pola 7, w którym mieści się Punkt Obsługi Klientów Śląskiego OW NFZ. Klientów z powiatu gliwickiego i Gliwic przepraszamy za niedogodności i zapraszamy np. do oddalonego o 8 km od Gliwic Punktu w Zabrzu przy ul. Ślęczka 20, do Bytomia czy Chorzowa. Aktualnie można skorzystać z naszych usług w 20 lokalizacjach Śląskiego OW NFZ na terenie województwa śląskiego – 15 punktów obsługi klientów, 4 delegatury i siedziba w Katowicach” – informuje katowicki oddział NFZ w mailu przesłanym do naszej redakcji.
nfz gliwice

NFZ: Wiele spraw załatwicie przez internet

„Informujemy, że obecnie wiele usług Narodowego Funduszu Zdrowia jest dostępnych zdalnie – poprzez pocztę tradycyjną, elektroniczną czy ePUAP. Do dyspozycji naszych klientów jest bezpłatna i całodobowa Telefoniczna Informacja Pacjenta – 800 190 590. Zachęcamy również do kontaktu z nami, bez wychodzenia z domu, za pomocą usługi e-Doradca NFZ” – napisali do nas pracownicy NFZ.

Wcześniej NFZ w Gliwicach przeprowadzał się

W 2013 roku nastąpiła zmiana siedziby Funduszu w Gliwicach. Punkt zniknął z centrum Gliwic. Z ulicy Górnych Wałów przeniesiono go do budynków GZUT przy ul. Wincentego Pola. Już wtedy mieszkańcy skarżyli się, że ciężko tam dojechać komunikacją miejską.

NFZ Gliwice – likwidacja

W placówce przy ul. Wincentego Pola 7, która wkrótce zostanie zamknięta, pacjenci mogli m.in. załatwić sprawy dotyczące Kart Ubezpieczenia Zdrowotnego, Europejskich Kart Ubezpieczenia Zdrowotnego, środków pomocniczych i przedmiotów ortopedycznych oraz zarejestrować się w Zintegrowanym Informatorze Pacjenta.

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

9 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Zły
Zły
2 lat temu

Mamy prezydenta z którym się nikt nie liczy, który nie ma znajomosci i nie może poprosić by tego nie robiono. nie ma się co dziwić ale dziadka nikt nie lubi

papa
papa
2 lat temu

zaniedługo nawet urząd miejski się zwinie z Gliwic 😀

Madss
Madss
2 lat temu
Reply to  papa

Przecież połowa Um jest z Zabrza

Tutirluli
Tutirluli
2 lat temu
Reply to  papa

Jak ma działać tak, jak działa, to lepiej, żeby go nie było.

Covid
Covid
2 lat temu

czynsze z kosmosu w Republice to nie dziwota.

„Już wtedy mieszkańcy skarżyli się, że ciężko tam dojechać komunikacją miejską.” – KOMUNIKACJA tak w Polsce MA 😀 + urbanistyka miasta temu dokazuje 🙂

Decydenci robią co mogą ;-D

Pg***** ***
Pg***** ***
2 lat temu

Smiecowy rząd i smiecowi wyborcy to tak jest. PiS i Putin to jest to jedno mają zmanipolowana telewizję publiczna. W Rosji i Polsce to ciemnogród popiera. Ale Pisorki pacyfikowac kobiety to umiom czyli dla nie grudzień 81 to nic nie znaczy ale grudzień 21 Kobiety jesteście Wielki a tępe ryle gardzą 16.12.1981 wstyd tepaki

sceptyczny
sceptyczny
2 lat temu
Reply to  Pg***** ***

Opraw sobie w ramki świadectwo ukończenia wieczorowej szkoły podstawowej.

Jan
Jan
2 lat temu

No cóż, takich włodarzy wybraliście, za niedługo GLIWICE będą w powiecie zabrzańskim, który powstanie, potem wyleci do Zabrza Politechnika, strefa ekonomiczna, zamiast nowych Gliwic będzie nowe Zabrze…itd

Tomasz
Tomasz
2 lat temu

Wszyscy narzekają, ale nikt nie poruszył najważniejszej sprawy. Pamiętacie kilka lat temu jakie tam były kolejki? A dziś… Pusto. Wszyscy załatwiają sprawy przez internet. Żeby punkt był, to musi ktoś do niego chodzić. Można to odczytać inaczej. To, że ludzie już tam nie chodzą i załatwiają wszystko zdalnie świadczy o wysokim rozwoju miasta i wysokim poziomie wiedzy informatycznej jego mieszkańców. Tylko tam, gdzie internet nie dociera trzeba biegać po różnych instytucjach.

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI