PiS powalczy o prezydenturę w Gliwicach. W wyborach wystartuje Łukasz Chmielewski, który jest obecnie radnym Rady Miasta Gliwice. Kim jest Chmielewski?
Łukasz Chmielewski został ogłoszony kandydatem partii Prawo i Sprawiedliwość na urząd prezydenta miasta Gliwice.
Aktualnie pełniący funkcję radnego w Radzie Miasta Gliwice, Łukasz Chmielewski, jesienią aspirował do objęcia mandatu senatora, jednak w wyborach uległ Zygmuntowi Frankiewiczowi, startującemu z własnego komitetu wyborczego.
Łukasz Chmielewski – życiorys, wiek, wykształcenie
Ma 36 lat i z wykształcenia jest politologiem. Zawodowo związany jest z Hutą Łabędy, gdzie pracuje na stanowisku Dyrektora Biura Zarządu Kadr i Płac. Łukasz Chmielewski jest również Wiceprzewodniczącym Klubu Radnych PiS w Radzie Miasta Gliwice, a także przewodniczącym Komisji Dialogu Społecznego i członkiem Komisji Edukacji, Kultury i Sportu oraz Zespołu ds. mieszkaniowych.
Chmielewski chciał być senatorem
W przeszłości, jesienią przed rokiem 2024, Chmielewski ubiegał się o mandat senatora, lecz przegrał rywalizację z Zygmuntem Frankiewiczem. Mimo tej porażki, pozostaje liczącą się postacią w lokalnej polityce, na co dowodem jest wystawienie go przez PiS na prezydenta Gliwic.
Łukasz Chmielewski – program wyborczy
Kandydat PiS swój program przedstawił w filmie, który zrealizowaliśmy po konferencji prasowej. Podsumowując: plan budowy nowego szpitala i żłobka. Jest w nim mowa również o: rozbudowie infrastruktury drogowej i ścieżek rowerowych, a także o oczyszczeniu rzeki Kłodnicy.
Kandydaci na prezydenta Gliwic 2024
Łukasz Chmielewski z PiS zmierzy się w wyborach z gliwiczanami Katarzyną Kuczyńską-Budką (Koalicja Obywatelska) i Kajetanem Goringiem (Nowy Ratusz) oraz z Mariuszem Śpiewokiem z Rybnika (Koalicja dla Gliwic Z. Frankiewicza).
Wybory samorządowe są bardzo ważne
Wybory samorządowe w Polsce w 2024 roku zostały zarządzone na dzień 7 kwietnia 2024 roku, z możliwą drugą turą wyborów zaplanowaną na 21 kwietnia.
W harmonogramie wyborczym określono m.in. terminy zgłaszania komitetów wyborczych, tworzenia terytorialnych i obwodowych komisji wyborczych, ustalania obwodów głosowania, a także terminy dotyczące kampanii wyborczej. Kampania wyborcza zakończy się 5 kwietnia 2024 roku o północy, a głosowanie odbędzie się 7 kwietnia w godzinach 7.00–21.00. Warto podkreślić, że w wyborach samorządowych wybierani będą wójtowie gmin, burmistrzowie, prezydenci miast oraz radni różnych szczebli samorządu terytorialnego.
Te wybory są szczególnie ważne, gdyż oferują obywatelom możliwość kształtowania lokalnej polityki i decydowania o kierunkach rozwoju swoich wspólnot. Zmiany w przepisach i dokładnie zaplanowany kalendarz mają na celu zapewnienie sprawności i transparentności procesu wyborczego.
A nie lepiej kandydować w Zadupiu Nieznanym?! Może klan Polnych Wolaków zagłosuje za?
MBA w Collegium Humanum – Szkoła Główna Menedżerska w Warszawie