r e k l a m a


Mata samopompująca czy materac turystyczny – które wybrać?

Nocowanie wśród piękna natury to wyjątkowa przyjemność, jednak bez odpowiedniego wyposażenia może okazać się uciążliwą niewygodą. Aby wyspać się na łonie natury – w namiocie lub w górskim schronisku, w którym trzeba mieć własne akcesoria, warto zdecydować się na materac dmuchany lub matę samopompującą. Obydwa produkty cieszą się uznaniem miłośników outdooru. Poznaj zatem ich cechy, które ułatwią Ci dokonanie właściwego wyboru.

Co powinno decydować o wyborze materaca lub maty samopompującej?

Najważniejszym kryterium wyboru materaca turystycznego lub maty samopompującej są indywidualne preferencje, dotyczące komfortu snu oraz specyfika wyprawy. Dla osób, które wysypiają się na miękkich, grubszych nawierzchniach zdecydowanie polecany jest materac turystyczny, natomiast dla tych, którzy cenią twardsze posłania, sprawdzi się mata. Warto wziąć pod uwagę trwałość produktów, ich wagę oraz miejsce, zajmowane w plecaku. Zastanów się również, czy przyda się izolacja termiczna od podłoża, a także czy zależy Ci na szybkim, samoczynnym napełnieniu powietrzem wnętrza produktu. Materace nadają się do pompowania, maty wypełniają się powietrzem samoczynnie.

austria tyrol man hiking in the mountains utc

Mata samopompująca – poznaj jej zalety i wady

Wysokiej jakości maty samopompujące są nowoczesnymi produktami, wykonanymi z materiałów odpornych na uszkodzenia. Maty najczęściej pokryte są nylonem, a ich wnętrze tworzy pianka, zwiększająca swoją objętość pod wpływem dostępu powietrza. Aby mata była gotowa do zastosowania, należy jedynie otworzyć zawór dostępu powietrza, a w ciągu kilku chwil będziesz mógł/mogła korzystać z jej wygody. Po złożeniu, maty samopompujące https://www.e-horyzont.pl/camping/maty-i-materace/maty-samopompujace.html zajmują niewiele miejsca, a ich waga zależy od wielkości i grubości produktu. Do wyboru masz maty o grubości zaledwie 2,5 cm oraz takie, które mają nawet 5 cm grubości. Taki produkt może ważyć ponad 700 g. Łatwa w użyciu, składaniu, rozkładaniu, przenoszeniu wewnątrz plecaka mata samopompująca to dość spory wydatek, który jednak przy inwestycji w markowy produkt jest jak najbardziej opłacalny. Te praktyczne, nowoczesne posłania są odporne na uszkodzenia i dostępne w wielu wersjach kolorystycznych i stylistycznych.

couple relaxing at the campsite in the mountains utc

Materac turystyczny – czy warto się na niego zdecydować?

W porównaniu z karimatą – najcieńszym z dostępnych posłań, której w tym zestawieniu nie porównujemy, materac dmuchany turystyczny jest bardzo wygodnym produktem, który zapewnia maksimum komfortowego wypoczynku w outdoorze. Najwyższej klasy materace mimo iż bardziej narażone na uszkodzenie od mat samopompujących, wykazują się trwałością i niezawodnością. Jeśli przemieszczasz się samochodem, to będzie najlepsze rozwiązanie z uwagi na dostęp do pompki, z którą łatwo i szybko napełnisz materac powietrzem. Materace turystyczne (https://www.e-horyzont.pl/camping/maty-i-materace/materace-dmuchane.html) najczęściej posiadają po napompowaniu grubość powyżej 5 cm, a ich masa jest niższa niż w przypadku karimaty. Oznacza to, że materac dmuchany może być dobrym rozwiązaniem nie tylko dla podróżujących samochodem, ale również dla wędrowców. Dyskomfortem może okazać się jedyne konieczność samodzielnego pompowania go. Wysokiej jakości produkt jest przeciętnie odporny na uszkodzenia, posiada zestaw naprawczy, dostępny jest w wielu rozmiarach. Materace posiadają wśród turystycznych posłań najwyższy współczynnik R-Value, określający stopień ochrony przed przenikaniem zimna od podłoża. 

Materiał partnera

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI