Mistrz Polski z Gliwic pokonał Legię Warszawa. Zobacz zdjęcia

Bardzo dobre zawody rozegrali piłkarze Piasta Gliwice, którzy w mecz 11. kolejki PKO Ekstraklasy pokonali na własnym stadionie Legię Warszawa 2-0 po pięknych Piotra Parzyszka i Jorge Felixa. Trafienia dwóch najskuteczniejszych strzelców Piasta w tym sezonie zapewniły mistrzom Polski zwycięstwo nad drużyną wicemistrza.

Rywalizacja mistrza z wicemistrzem Polski od samego początku była wyrównana. Pierwszy celny strzał na bramkę oddał Piast Gliwice. Legioniści dłużej utrzymywali się przy piłce starając się uzyskać przewagę na boisku, ale obrońcy Piasta, wspierani przez defensywnych pomocników, skutecznie przerywali próby aktualnego wicemistrza kraju. W pierwszej połowie zabrakło stworzenia sobie przez którąkolwiek ze stron stuprocentowych szans, choć w kilku sytuacjach było niebezpiecznie. Aktywny po stronie gości był Arvidas Novikovas, którego próby finalnie okazały się być niecelne. Z kolei po stronie gliwiczan swoją szansę miał Sebastian Milewski, jednak strzał młodzieżowca Niebiesko-Czerwonych w kluczowym momencie akcji został zablokowany.

Początek drugiej połowy wyglądał korzystnie dla gliwiczan, którzy wyprowadzili dwie składne akcje. Ze swoich zadań wywiązali się obrońcy oraz bramkarz Legii, dlatego wciąż przy Okrzei nie padła bramka. W 56. gospodarze wyprowadzili szybką kontrę. Hateley posłał piłkę do Badii, który ładnym przyjęciem otworzył sobie drogę do pola karnego Legii. Ponownie ofiarna interwencja zażegnała niebezpieczeństwo. Niebiesko-Czerwoni jednak się nie poddawali i wciąż próbowali. Determinacja gospodarzy dwukrotnie została wynagrodzona. Najpierw do siatki Legii trafił Piotr Parzyszek, który efektownie uderzył z pierwszej piłki. Równie urokliwą bramkę po nieco ponad dziesięciu minutach zdobył Jorge Felix, który na raty, ale skutecznie zachował się w polu karnym warszawian. Precyzyjnym lobem z bliskiej odległości nie dał szans Radosławowi Majeckiemu na obronę. Drugi gol Piasta rozjuszył zawodników Legii, którzy ruszyli pospiesznie do odrabiania strat. Jednak po raz kolejny w tym sezonie Frantisek Plach udowodnił swoją klasę popisując się świetnymi paradami. Dzięki staraniom wszystkich piłkarzy Piast Gliwice pewnie pokonał wicemistrzów Polski 2-0.