r e k l a m a
spot_imgspot_img

Rada Miasta Gliwice zaapeluje do premiera: Niech komisarzem będzie zastępca Frankiewicza

W przypadku, gdy wyborcy zdecydują, że Zygmunt Frankiewicz zostanie senatorem, to w Gliwicach premier ustanowi zarząd komisaryczny.

Na najbliższej sesji Rada Miasta Gliwice będzie procedowała nad uchwałą-apelem do premiera Morawieckiego. Głównie chodzi w nim o to, by Morawiecki (na wniosek Wojewody Śląskiego) na stanowisko komisarza wyznaczył jednego z zastępców Frankiewicza. Pozwoli to ich zdaniem na zapewnienie sprawności i ciągłości zarządzania miastem.

APEL RADY MIASTA GLIWICE
„Panie Premierze, Panie Wojewodo,
Zygmunt Frankiewicz, Prezydent Gliwic kandyduje do Senatu Rzeczypospolitej Polskiej w wyborach 13 października br. Jeśli zostanie wybrany, przestanie pełnić funkcję prezydenta miasta. W takiej sytuacji — do czasu wyboru — obowiązki prezydenta ma pełnić osoba powołana przez Prezesa Rady Ministrów, na wniosek Wojewody.
Panie Wojewodo,
Rada Miasta Gliwice postuluje, aby w przypadku wyboru Zygmunta Frankiewicza na senatora, do pełnienia obowiązków prezydenta miasta wskazał Pan Prezesowi Rady Ministrów jednego z dotychczasowych zastępców. Takie rozwiazanie było wielokrotnie stosowane w Polsce w ostatnich latach. W opinii autorytetow z dziedziny prawa jest uznane za korzystne oraz zapewniające sprawność i ciągłość zarządzania miastem. Dodatkowym argumentem jest to, że przejściowy okres pełnienia obowiązków przypada na przełom roku, kiedy to w samorządzie powinny być podjęte ważne decyzje. Mamy nadzieje;, Ze Pan jako gliwiczanin i wieloletni radny Rady Miasta uzna propozycjo za słuszna.
Panie Premierze,
Rada Miasta Gliwice apeluje, aby w przypadku wyboru Zygmunta Frankiewicza na senatora, powołał Pan do pełnienia obowiązków jednego z dotychczasowych jego zastępców, do czasu rozstrzygnięcia wyborów prezydenckich w Gliwicach.
Wyrażamy głębokie przekonanie, że byłoby to korzystne dla Gliwic i zostałoby pozytywnie odebrane przez mieszkańców”.

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI