r e k l a m a
spot_imgspot_img

Mistrzostwa Świata w siatkówce. W Gliwicach mecze tylko 1/8. Reszta w Katowicach i Słowenii

Gliwicka Arena będzie współgospodarzem Mistrzostw Świata w siatkówce mężczyzn. Niestety, najbardziej prestiżowe mecze ominą nasze miasto.

Władze Gliwic wielokrotnie podkreślały jak nowoczesnym obiektem jest Arena Gliwice. Porównywano ją do rzekomo przestarzałego katowickiego Spodka. Tymczasem to właśnie w stolicy województwa Śląskiego oraz w stolicy Słowenii odbędą się najważniejsze mecze mistrzostw. W Gliwicach rozegrana zostanie wyłącznie część spotkań 1/8 finału.

W Arenie odbędą się tylko 4 mecze – 4 i 6 września. W Gliwicach zobaczymy więc tylko 8 drużyn narodowych. Pozostałe spotkania na tym etapie rozegrane będą w stolicy Słowenii. Początkowo na stronie urzędu miejskiego w Gliwicach widniała informacja, że w naszym mieście odbędą się też dwa mecze ćwierćfinałowe. Dzisiaj federacja opublikowała harmonogram i okazuje się, że spotkania te odbędą się w Katowicach. Podobnie jak eliminacje, półfinały i finały.

Przypomnijmy, że decyzją Międzynarodowej Federacji Piłki Siatkowej (FIVB), która w marcu odebrała Rosji prawa do organizacji tego prestiżowego turnieju, gospodarzami tegorocznych mistrzostw świata zostały Polska i Słowenia. Będzie to 20. edycja siatkarskich MŚ mężczyzn. Pierwsze odbyły się w 1949 r. w Pradze, ostatnie w 2018 r. we Włoszech i Bułgarii.

Na razie nie rozpoczęto sprzedaży biletów.
fot. FIVB

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Covid
Covid
1 rok temu

przypomnijcie sobie ile kosztuje miesięcznie utrzymanie tego KLOCA.

Aaa ile korzyści z niego płynie i ma jeszcze więcej spływać 😀

Cyrk Arena Priorytet.

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI