Modne aranżacje okienne – czyli jakie rolety wybierać do naszego mieszkania

Modna aranżacja okienna, czyli jaka? Jak się okazuje, współczesne trendy wnętrzarskie stawiają na minimalizm. Nie oznacza to jednak, że trzeba całkowicie rezygnować z jakichkolwiek dodatków czy dekoracji.

Trzeba jednak pamiętać, by nie przytłaczały one wnętrza, w jakim są wykorzystane i nie sprawiały wrażenia chaosu. Te zasady dotyczą się również dekoracji okiennych. Jeżeli chcesz stworzyć ciekawą i zarazem praktyczną aranżację okienną postaw zatem na odpowiednio dobrane rolety. Przekonaj się, które z poniższych propozycji będą idealnie pasować do Twojego mieszkania lub domu.

Rolety rzymskie – maksimum elegancji

Jedną z ciekawszych propozycji, która może posłużyć do przygotowania aranżacji okiennej, są rolety rzymskie. Są to produkty wykonane z tkaniny o różnych właściwościach. W odróżnieniu jednak od klasycznych rolet, tutaj nie nawija się materiału na drążek, a podciąga do góry. Dzięki temu tworzą się fałdy, stanowiące element dekoracyjny.

Decydując się na taki rodzaj rolet, możesz wybrać mechanizm sterujący. Pierwsze rozwiązanie to sznureczek, który pozwala na zatrzymanie rolety w dowolnej pozycji poprzez zaciągnięcie go pod kątem 45 stopni w stosunku do ściany. Drugie to mechanizm koralikowy, na którym zaczepia się specjalny element hamujący i roleta po zwolnieniu zatrzymuje się sama na określonej wysokości.

Rolety w kasecie – rozwiązanie dostosowane w pełni do Twoich potrzeb

Jeżeli natomiast szukasz rozwiązania o minimalistycznej i estetycznej formie, możesz postawić na rolety w kasecie. Dostępnych jest kilka rodzajów tego rodzaju rolet. Jednym z ciekawszych i coraz chętniej wybieranych są te typu dzień noc. Przypominają one klasyczne rolety. Jednak są one wykonane z tkaniny, na której są ustawione naprzemiennie pasy transparentne i nieprzeźroczyste. Przy odpowiedniej manipulacji materiałem, możesz kontrolować to, ile światła wpada do wnętrza mieszkania. Możesz zdecydować się na klasyczną wersją z prostymi pasami lub nieco awangardowe modele z serii Wave, które mają pasy w kształcie fal.

Rolety tego typu dostępne są w szerokiej gamie kolorystycznej. Wszystkie kolory rolet w kasecie możesz sprawdzić na stronie renomowanego producenta, firmy Karnix – https://www.karnix.pl/rolety-w-kasecie-bezinwazyjne.html.

Plisy okienne – propozycja do nowoczesnych wnętrz

Innym produktem, który idealnie pasuje do nowoczesnych aranżacji wnętrz, są plisy okienne. Tutaj materiał składa się w charakterystyczną „harmonijkę”. Materiał nie jest rolowany na drążku, ale zaciągany od dołu i od góry. Dzięki czemu można ustawić go praktycznie w dowolnej pozycji na oknie. Z tego względu plisy są chętnie wybierane do takich pomieszczeń jak kuchnie, łazienki czy sypialnie, gdzie najczęściej chce się odgrodzić od ciekawskich spojrzeń sąsiadów.

Plisy, podobnie jak rolety są dostępne w wielu wersjach kolorystycznych. Wykonywane są także z różnych rodzajów tkanin. Niezwykle ciekawie prezentuje się tkanina perłowa, która delikatnie rozprasza światło. Innym rozwiązaniem, stosowanym szczególnie w sypialniach są plisy wykonane z tkaniny w 100% zaciemniającej.


spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI