Musiał posprzątać śmieci, które wyrzucił „na dziko”

Gliwiccy strażnicy miejscy kontrolujący nielegalne wysypiska śmieci, ujawnili nowo wyrzucone odpady komunalne przy ulicy Wschodniej.

Dzięki sprawności funkcjonariuszy w toku przeprowadzonych czynności wyjaśniających, udało się dotrzeć do osoby, która przyznała się do porzucenia śmieci. Okazało się, że mężczyzna zlecił opróżnienie swoich magazynów z zalegających tam niepotrzebnych przedmiotów. Zleceniobiorca chcąc więcej zarobić, pozbył się całego ładunku łamiąc przepisy. Sprawca za swój czyn został ukarany mandatem w wysokości 500 zł, a dodatkowo musiał usunąć odpady.

Przypominamy, że: zgodnie z art. 145 Kodeksu Wykroczeń – Kto zanieczyszcza lub zaśmieca miejsca dostępne dla publiczności, a w szczególności drogę, ulicę, plac, ogród, trawnik lub zieleniec, podlega karze grzywny do 500 złotych albo karze nagany.

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
marzena czech
marzena czech
4 lat temu

dwa latem interweniowałam w tej sprawie w Straży Miejskiej – że na ul. Wschodniej na przeciwko złomnicy jest składowisko śmieci – więc proszę wykreślić „… Dzięki sprawności…” – marna ta sprawność!

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI