MZUK planuje sporo nasadzeń w Gliwicach. Będzie kolorowo

Miejski Zarząd Usług Komunalnych powoli przymierza się do corocznych nasadzeń.

Wiosną przystrajane będą skwery i zieleńce oraz rzeźby przestrzenne. Przetarg na materiał roślinny pozwoli wyłonić dostawcę, który w ciągu roku dostarczy ponad 170 tys. sztuk kwiatów jednorocznych – begonie, aksamitki, pelargonie, niecierpki, supertunie, kalibrachoy, i cebulek: tulipany, przebiśniegi, narcyzy i krokusy. W ciągu roku zazwyczaj odbywają się trzy główne akcje sadzenia roślin: wiosenna, letnia i jesienna.

Przełom marca i kwietnia to czas na sadzenie bratków i pierwiosnków. Znajdą się one między innymi na ozdobnych pisankach, które pojawią się tuż przed Wielkanocą przy ul. Dworcowej.

Następnie obsadzane będą kolejno pozostałe kwietniki rozmieszczone w różnych częściach Gliwic. Kolorowe rośliny będą zdobić miasto od wiosny aż do późnej jesieni. Pracownicy MZUK sadzą rośliny zarówno w centrum miasta jak i w poszczególnych dzielnicach. Obrońców Pokoju, osiedle Kopernika, teren wokół Radiostacji czy Plac Grunwaldzki to jedynie część terenów gdzie prowadzone są co roku nasadzenia. Rzeźby kwiatowe, skwery i zieleńce przystrojone pięknymi roślinami są ozdobą przez długie miesiące.


fot. MZUK

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI