r e k l a m a


Na placu po Focusie powstaną biurowce

spot_img
r e k l a m a

Wygląda na to, że wielki, betonowy plac w centrum Gliwice wkrótce zostanie zagospodarowany. Mowa o nieruchomości przy ul. Piwnej, na której miało powstać centrum handlowe Focus Park.

W fazie planowania, z przewidywanym terminem oddania do końca 2022 r. w całym mieście jest ok. 45,8 tys. m2 komercyjnej powierzchni biurowej. Wśród inwestycji, które zostały ogłoszone jako planowane na najbliższe lata są m.in. DL Center Point Gliwice przy ul. Piwnej/Jagiellońskiej (16 tys.m2), AlphaOffice przy ul. Tarnogórskiej 1 (14 tys. m2), modernizacja zabytkowego budynku Dyrekcji Huty przy ul. Hlobka/Piwnej (ok. 7,5 tys. m2), Traugutta Business Hub (4,5 tys. m2), czy budynek przy ul. Okulickiego/Sowińskiego (ok. 3 tys. m2).

Popyt na powierzchnię biurową w Gliwicach generowany jest głównie przez firmy z sektora nowoczesnych usług dla biznesu, firmy informatyczne, jak również branże związane z nowymi technologiami. Odnotowujemy także zainteresowanie powierzchniami biurowymi ze strony licznych start-upów zakładanych przez absolwentów Politechniki Śląskiej – czytamy w raporcie Colliers.

Wśród transakcji podpisanych w 2019 r. w Gliwicach znalazły się m.in. umowy w budynku Dworcowa 25 – ista Shared Services (ok. 2,1 tys. m2) oraz PKO BP (ok. 420 m2), umowa Valmet w budynku przy ul. Bojkowskiej 47 (ok. 2 tys. m2), umowa szkoły prywatnej TEB Edukacja, która wynajęła cały budynek przy ul. Chorzowskiej 12 (ponad 1,5 tys. m2) oraz umowa firmy SII w budynku przy ul. Zygmunta Starego 24 (ok. 156 m2). Wszystkie wymienione transakcje to nowe umowy. W I kw. 2020r. wspomniana wcześniej firma ista Shared Services podpisała umowę przednajmu w planowanym budynku DL Center Point Gliwice – informowaliśmy o tym tutaj.

Potencjał Gliwic jest coraz bardziej dostrzegany przez deweloperów, co przekłada się na systematyczny wzrost inwestycji biurowych w mieście. W najbliższych latach prognozujemy dalszy rozwój rynku oraz rosnące zainteresowanie ze strony najemców – czytamy w raporcie Colliers.

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
kruczek44
kruczek44
3 lat temu

Traugutta Business Hub – uwielbiam te idiotyczne nazwy nowomowy korporacyjnej… W sumie po co do tego idiotyzmu mieszać Traugutta?

spot_img
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI