Na Stacji Artystycznej możesz złapać pociąg do kultury

Stowarzyszenie GTW będzie nowym gospodarzem dawnej Galerii Miejskiej M{pi}K.

Na gliwickim Rynku zorganizuje Stację Artystyczną. Projekt Stowarzyszenia GTW został najwyżej oceniony w otwartym konkursie na prowadzenie działalności kulturalnej w lokalu przy Rynku 4-5. Projekt uwzględnia edukację artystyczną – nie tylko młodych, ale także dorosłych mieszkańców. Oferta stowarzyszenia to szereg różnorodnych przedsięwzięć – warsztatów, spotkań autorskich, koncertów, przeglądów filmowych i wystaw.

– Wśród zaproponowanych inicjatyw znalazły się także: festiwal teatralny, gra miejska i dni designu. Mamy nadzieję, że działania Stowarzyszenia GTW ożywią to miejsce i uatrakcyjnią dotychczasową ofertę kulturalną miasta – mówi Katarzyna Łosicka, naczelnik Wydziału Kultury i Promocji Miasta Urzędu Miejskiego w Gliwicach i przewodnicząca komisji konkursowej.

Na otwarty konkurs na prowadzenie działalności kulturalnej w lokalu przy Rynku 4-5, który organizował Urząd Miejski w Gliwicach, wpłynęły cztery oferty.

Dwie propozycje przedstawił Związek Polskich Artystów Plastyków, a po jednej – Gliwickie Stowarzyszenie Taneczno-Sportowe „SZOK-Gliwice” i Stowarzyszenie GTW. Komisja konkursowa powołana przez prezydenta miasta brała pod uwagę m.in.: rodzaj proponowanego przedsięwzięcia, stopień zagospodarowania przestrzeni lokalu, godziny otwarcia, częstotliwość planowanych wydarzeń, przewidywaną liczbę odbiorców oraz osób zaangażowanych w ich przygotowanie, koszty realizacji przedsięwzięć. Ocenie podlegały także kwestie promocyjne, organizacyjne, sposób wykonania i rozliczania zadań dotychczas zlecanych przez miasto.

Przypomnijmy, że na pierwszym piętrze kamienicy przy głównym miejskim placu (nad salonem „Empik”) od prawie czterech lat funkcjonowała galeria prowadzona przez Wydział Kultury i Promocji Miasta. Teraz przyszła pora, aby oddać sprawę w ręce gliwickiego środowiska kulturalnego. „Stacja Artystyczna RYNEK” Stowarzyszenia GTW powinna zacząć działać w marcu.

Portal infogliwice.pl na bieżąco będzie informował o działalności Stacji Artystycznej, ponieważ od dłuższego czasu jesteśmy oficjalnym partnerem prasowym Stowarzyszenia GTW.

(bom/UM Gliwice)
spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI