Niebezpieczne skrzyżowanie przebudowane w 4 miesiące

Po trwających 4 miesiące pracach dobiegła końca przebudowa skrzyżowania ulic: Toszeckiej i Czołgowej.

– Teraz w tym miejscu będzie znacznie bezpieczniej. Wdrożone zmiany zdecydowanie usprawnią także ruch – zapewnia Zarząd Dróg Miejskich.

Na ul.Toszeckiej wyznaczono dodatkowy pas do skrętu w lewo, w ul. Czołgową. Również wyjeżdżający z ul. Czołgowej, włączający się do ruchu do ul. Toszeckiej poruszać się będą osobnym pasem. Na skrzyżowaniu powstały 4 wyspy kanalizujące ruch. Wprowadzone rozwiązania drogowe wyeliminują zdarzenia drogowe, do których dochodziło na tym skrzyżowaniu na przestrzeni ostatnich kilku lat.

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest

7 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
denis
denis
6 lat temu

Dobrze widzę że zlikwidowano pobocze którym jeździli rowerzyści? Biorąc pod uwagę że ludzie zwykle jeżdżą tam ok 100 km/h to faktycznie pogratulować pomysłu….

...
...
6 lat temu

też mi to tak wygląda że zlikwidowano ścieżki rowerowe, czyli kolejny bubel

dr.Es
dr.Es
6 lat temu

Niebezpieczne skrzyżowanie to jest 1000m obok, a to dopiero takim będzie.

eng
eng
5 lat temu

Sporo jeżdżę rowerem, sporo samochodem. I właśnie takie buble budowalne irytują mnie najbardziej. Rowerzyści wcale nie potrzebują wydzielonych ścieżek (do tego z kostki 😉 tylko po prostu metrowej szerokości pobocza! A tu co? Nowe skrzyżowanie, o rowerzystach nikt nie pomyślał…

...
...
5 lat temu
Reply to  eng

a było przed „remontem”, było szerokie pobocze/ścieżka rowerowa

extra
extra
5 lat temu

kasa wyrzucona w błoto. Ewidentnie widać, że rowerzysta nie ma się gdzie podziać. Rozpędzony tir na pewno ominie takiego rowerzystę. Czy myślenie tak bardzo boli????????? Zamienił stryjek siekierkę na kijek. Czy w ogóle jest coś takiego jak odpowiedzialność urzędników? Wszyscy jeżdżą tam bardzo szybko. Stoi niby znak ograniczenia do 70 km/h ale mało kto jedzie tam 70. Zazwyczaj to jest 100 i więcej. Co się stanie z rowerzystą który zostanie ominięty z taką prędkością? Nic nie da jak postawią tam zaraz znak ograniczenia 40 km/h.

tak
tak
5 lat temu

Geniusze, na całej długości drogi jest wygodne i w miarę bezpieczne pobocze dla rowerzystów, a tutaj je przerwano…

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI