r e k l a m a


Koniec remontu Szwajcarii. Mieszkańcy zadowoleni

Park Szwajcaria to miejsce, w którym wiele osób lubi odpocząć.

Miejsce to znajduje się przy ulicy Łabędzkiej. Żeby tam dotrzeć, trzeba przejść alejką tuż obok dawnego Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego. Niedawno zakończyły się tam prace związane z oczyszczaniem zbiorników wodnych i udrożnieniem rowu melioracyjnego. Wcześniej przycięto drzewa. Teraz ostatecznie zakończyła się modernizacja tego miejsca. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie – są ścieżki do spacerowania, plac zabaw, kilka urządzeń do ćwiczeń oraz ławki.

Zbiorniki wodne, które przed laty były atrakcją tego miejsca, zostały obsadzone roślinnością wodną i nadbrzeżną. Niestety, w wodzie nie można kąpać. Wymieniony został także mostek.

Dziś oficjalnie oddano inwestycję do użytku. Mieszkańcy, których tam spotkaliśmy są bardzo zadowoleni. – Mieszkam niedaleko i często tutaj bywam. Teraz Szwajcaria wygląda super, szkoda jednak, że nie mamy już toru rowerowego, na którym spędzałem sporo czasu – mówi pan Łukasz.

Iwona Kokowicz z Miejskiego Zarządu Usług Komunalnych zapewnia, że ewentualna przebudowa wspomnianego toru dla rowerzystów ruszy najwcześniej w następnym roku. Wszystko będzie na bieżąco konsultowane z użytkownikami.

Jak dojść do parku Szwajcaria? Kliknij

Zobacz zdjęcia

[nggallery id=135]

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Silesian
Silesian
10 lat temu

zrobili już tą kolejkę alpejską? bo na zdjęciach tego nie widać….

Silesian
Silesian
10 lat temu
Reply to  infogliwice

Dzięki – szkoda, że tego nie ma na zdjęciach, bo to główna atrakcja tego parku dla dzieciaków, którą wykonywano jako ostatnią.

urywaczgwintów
urywaczgwintów
10 lat temu

Mało wody w tym stawie, może więcej się nazbiera i bardzo strome brzegi nie można podejść do wody ale można się pośliznąć i wjechać.

Silesian
Silesian
10 lat temu

Dla mnie błędem jest zamknięcie na 3 spusty wejścia na Cmentarz Centralny od Parku Szwajcaria – tak można by przyjemne z …pożytecznym łączyć.

Może jakieś wnioski w tym zakresie – kto popiera otwarcie już tam istniejącej bramy łapka w górę!

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI