r e k l a m a


Nowa linia autobusowa 202. Zmiany w związku z budową DTŚ

Od kilku tygodni trwa w Gliwicach budowa Drogowej Trasy Średnicowej.

Dotychczasowe utrudnienia nie wymagały jednak zmian tras przejazdu poszczególnych linii autobusowych. Od 2 kwietnia zostanie zamknięty fragment ulicy Portowej, co spowoduje konieczność zmiany trasy linii nr 80 i 178. W związku z tym nastąpi zmiana obsługi komunikacyjnej rejonu portu i zakładu energetycznego. Z powodu braku możliwości przejazdu ulicą Portową na odcinku od ul. Śliwki do ul. Nowaka-Jeziorańskiego (DK 88) linia autobusowa nr 80 zostanie skrócona do placu Piastów. Połączenie centrum miasta z odcinkiem ulicy Portowej za DK 88 zapewni specjalnie uruchomiona linia nr 202.

Od placu Piastów zostanie skierowana przez ul. Bohaterów Getta Warszawskiego, rondo Kaczyńskiego, ul. Toszecką, Pionierów, Perseusza, rondo Księżycowe, estakadę Heweliusza do ul. Portowej, gdzie zakończy trasę przy wjeździe na teren zakładu energetycznego Tauron.

Zamknięcie odcinka ulicy Portowej spowoduje również zmianę trasy linii nr 178.

Autobusy pojadą od ul. Sobieskiego ulicami Kozielską, Łabędzką i Edisona do ul. Portowej. Tym samym przystanki na ul. Jasnogórskiej oraz Portowej (między Śliwki a Edisona) nie będą obsługiwane.

Stanowisko Gliwice Jasnogórska dla linii nr 178 będzie przeniesione z ul. Jasnogórskiej na ul. J. Sobieskiego za skrzyżowanie z ul. I. Daszyńskiego

objazdy-autobusy202

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI