r e k l a m a

spot_imgspot_img

Nowoczesne pracownie powstaną przy gliwickiej szkole

Górnośląskie Centrum Edukacyjne w Gliwicach to zespół szkół dla młodzieży i dorosłych.

Aktualnie w szkole kształci się 868 uczniów. Niezaprzeczalnie ich atutem jest różnorodność kierunków kształcenia, spośród których mogą wybierać absolwenci gimnazjów, myśląc o swojej karierze. W szkole istnieją gabinety: językowe, historyczny, geograficzny, fizyczny, chemiczny, matematyczny, biologiczny oraz pracownie: hydrauliki i pneumatyki, obróbki plastycznej, automatyki przemysłowej i pracownie komputerowe. Szkoła posiada aule szkolną, audytorium oraz własną halę sportową o powierzchni 1000 m2. Oprócz pracowni mechanicznych znajdujących się w budynku głównym, w Centrum Kształcenia Praktycznego znajduje się jedno z najlepiej wyposażonych w województwie Laboratorium Obróbki Skrawaniem CNC. CKP to również Laboratorium Chemiczne mieszczące się w osobnym budynku, wyposażone w salę ćwiczeń z 80-cioma stanowiskami uczniowskimi oraz nowoczesne pracownie fizykochemiczne, hydrobiologii, uzdatniania wody i oczyszczania ścieków, a także obróbki szkła.

Aktualnie szkoła szykuje się do dużej inwestycji. Za 5 milionów złotych w dawnym magazynie powstaną nowoczesne pracownie do praktycznej nauki zawodu.

– Inwestycja otrzyma unijne wsparcie, ale udział w jej sfinansowaniu będzie miało także Miasto Gliwice. Nowe pracownie powstaną w starym, nieużytkowanym obecnie magazynie na terenie GCE przy ul. Okrzei 20. Budynek zostanie przebudowany, wyremontowany i przystosowany do nowej funkcji – mówi Krystian Tomala, zastępca prezydenta Gliwic.

Powstanie w nim 13 nowoczesnych pracowni – m.in. projektowania 3D, automatyki, obróbki cieplnej metali, pomiarów elektrycznych i elektronicznych oraz zgrzewania metali.

W Technikum nr 2 uczniowie kształcą się w zawodach: technik analityk, technik mechanik, technik mechatronik, technik usług fryzjerskich i technik ochrony środowiska odbywając praktyki w renomowanych firmach i zakładach pracy. Uczniowie Zasadniczej Szkoły Zawodowej nr 1, a od roku szkolnego 2017/2018 – Branżowej Szkoły I stopnia – łączą naukę teoretyczną w szkole i praktyczną naukę zawodu u pracodawców.

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI