r e k l a m a

spot_imgspot_img

Oszczędności po gliwicku. Na ozdoby nie ma, ale na gazetę pieniądze są

Wielu mieszkańców Gliwic jest wściekłych na prezydenta Adama Neumanna i podległych mu urzędników. Swoje zdanie licznie wyrazili w komentarzach na Facebooku, pod informacjami, że koncert i inne wydarzenia podczas otwarcia dworca autobusowego będą kosztowały ponad 136 tysięcy zł. Jednocześnie, kilka dni wcześniej urzędnicy z otoczenia Neumanna informowali, że konieczne są oszczędności i w tym roku będzie niewiele ozdób świątecznych na ulicach Gliwic.

Z jednej strony prezydent Neumann przekonuje, że trzeba oszczędzać i zaciskać pasa. W niektórych miejscach Gliwic świeci co druga latarnia, bo konieczne jest cięcie kosztów. Jednak lekką ręką wydaje pieniądze na rzeczy, które do funkcjonowania miasta są zbędne.

Po co dzisiaj, w czasach internetu, władze miasta drukują gazetę pod nazwą Miejski Serwis Informacyjny?

Koszt funkcjonowania MSI jest bardzo wysoki, a służy on w zasadzie wyłącznie chwaleniu się. Nie dowiemy się z niego o problemach, a jedynie opisywane są „sukcesy” i „dokonania” Adama Neumanna i podległych mu ludzi.

W ostatnim czasie ogłoszono wynik przetargu na druk MSI. Koszt? 885 tysięcy złotych, a do tego kolportaż za prawie 117 tysięcy złotych. Łącznie daje to ponad milion złotych. Nie licząc już kosztów pracowników, którzy w UM Gliwice zajmują się „produkcją” pochlebnych artykułów. Milion złotych, który można spożytkować inaczej i wydać na rzeczy mieszkańcom potrzebne.

Wiele osób napisało w komentarzach, że koncert z okazji otwarcia dworca autobusowego to niepotrzebny wydatek. Jednak dla prezydenta to kolejna okazja do pokazania się. Z plakatu dotyczącego otwarcia dworca bije po oczach napis „Prezydent Gliwic Adam Neumann zaprasza na…”. Zaprasza na imprezę, za którą zapłacili naszymi pieniędzmi.

Dołącz do dyskusji

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Remigiusz
Remigiusz
1 rok temu

Chcieliście PO to teraz macie.

Largo
Largo
1 rok temu
Reply to  Remigiusz

No tak, PiS przecież nie okrada obywateli.

Rodriguez
Rodriguez
1 rok temu
Reply to  Largo

piss chciał tylko rozkraść Onkologię 🙂

Sook
Sook
1 rok temu

Samorządy są zmuszone do redukcji 10% zapotrzebowania energii, sam samorząd mówił za umowę na prąd mają na ponad rok i teoretycznie nie muszą oszczędzać… widać nie do końca rzetelny artykuł

Kibic Piasta
Kibic Piasta
1 rok temu

„W niektórych miejscach Gliwic świeci co druga latarnia” ale cały dzień.

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI