r e k l a m a


Oszuści podszywają się pod Taurona i wzywają do zapłaty

Niektórzy klienci TAURON Polska Energia otrzymali fałszywe wezwania do zapłaty zaległej należności za energię elektryczną.

O sprawie poinformowaliśmy jako pierwsi na naszym profilu na Facebook’u dzięki wiadomości od naszego Czytelnika, pana Stanisława. Z informacji wynika, że w każdym z fałszywych wezwań domagano się zapłaty takiej samej kwoty, tj. 22,68 zł.

– Mieszkam w Bojkowie dostałem takie wezwanie. Na kopercie nie ma adresata, jest nadawca Tauron Polska Energia z siedzibą w Częstochowie. Na wezwaniu podany jest numer konta, na które trzeba wpłacić rzekomą należność. Dzwoniłem do Taurona i miła pani powiedziała, że wiedzą o tym, to nie od nich i sprawa jest wyjaśniana – pisze pan Stanisław.

– Do tej pory otrzymaliśmy zgłoszenia o oszustwie m.in. od mieszkańców Gliwic i Katowic, ale prosimy wszystkich klientów o zachowanie czujności – informuje Tauron.

Klientów, którzy otrzymali fałszywe wezwania, prosimy, by nie wpłacali żadnych pieniędzy na wskazany numer rachunku bankowego.

Prosimy również, by oszukani klienci zgłaszali ten fakt pod nr tel. 32 303 0 303.

Sprawą zajęła się już policja.

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Adler
Adler
11 lat temu

Najlepiej poinformować najbliższą pocztę czy też punkty gdzie można płacić rachunki. Okazało się to strzałem w dziesiątkę – po informacji na Poczcie w ciągu 40 minut trafiło się 3 jeleni co chcieli zapłacić ww. rachunek. Ba jeden z nich wypisał rachunek trzykrotnie tak jak na przysyłanym egzemplarzu co równa się 3×22,86zł opłaty.
Mam nadzieje, że ograniczy to ilość oszukanych. Jak coś informujcie swoje oddziały poczty o tym przekręcie.

tinka
tinka
11 lat temu

tez dostałam dziś takie wezwanie, swoją drogą nie rozumiem, wystarczy aby policja sprawdziła właściciela rachunku bankowego na który ma być wpłacana gotówka i po sprawie, tylko oczywiście procedury, a wystarczyłoby ruszyć głową:) pozdrawiam

Anonimowo
11 lat temu

A ja od kiedy firma nazywa się tauron nie mogę sie z nimi dogadać.Twierdzą, że nie otrzymują maili, nie dociera do nich sprządzony na ich stronie komputerowej formularz odczytu licznika, nie przysyłaj jak do tej pory /kiedy to był vattenfal/ elektronicznej faktury ale za to przysyłają monity z odsetkami. Na bierzącą fakturę – stan podałam telefonicznie- czekam już 5 dni.FIRMA KOGUCIK!!!!!!!!!!!

GLAJWICE
GLAJWICE
11 lat temu
Reply to  Anonimowo

JA MAM TE SAME PROBLEMY Z TAURONEM! nie znoszę tej firmy

niefrajer
niefrajer
11 lat temu

Co za firma!odkąd zmienili nazwę na tauron domagają sie zaległych kwot,ba nawet odgrazają się windykacją!a rachunki oplacane co miesiac..ciekawe ilu klientow ma z nimi taki sam problem

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI