r e k l a m a


Parkowe Lato rusza 1 sierpnia. Muzycznie w parku Chopina

Lato, Park Chopina i muzyka na żywo – to połączenie idealne. W sierpniowe wieczory będziemy mogli się o tym przekonać po raz kolejny.

Rozpoczyna się Parkowe Lato, czyli cykl różnorodnych, plenerowych koncertów, organizowanych przez Miasto Gliwice.

Melomani mogą już teraz zarezerwować sobie sierpniowe sobotnie wieczory. Podczas pierwszego z nich, 1 sierpnia, scena w parku będzie należała do Moniki Węgiel i towarzyszącego jej zespołu. Absolwentka Akademii Teatralnej w Warszawie, zdobywczyni wielu nagród i wyróżnień (w tym drugiego miejsca na 28. Przeglądzie Piosenki Aktorskiej czy nominacji do Feliksa Warszawskiego 2009 w kategorii debiut) wyśpiewa „Piosenki, które lubię…”. W repertuarze znajdą się utwory z tekstami Agnieszki Osieckiej, Macieja Zembatego czy Wojciecha Młynarskiego. Usłyszymy też zagraniczne inspiracje m.in. piosenki z repertuaru Edith Piaf.

Wokalistce będzie towarzyszył zespół Janusza Bogackiego (kompozytora i aranżera, który współpracował m.in. z Jonaszem Koftą, Agnieszką Osiecką i Maciejem Zembatym) w składzie: Paweł Pańta, Tomasz Bogacki i Bogdan Kulik. Koncert rozpocznie się o godz. 19.30.

Tydzień później, o tej samej porze, w zielonej parkowej scenerii będziemy świętować trzydziestolecie zespołu Czerwony Tulipan. Podczas jubileuszowego występu na pewno nie zabraknie jednego z jego najbardziej rozpoznawalnych utworów– „Jedyne co mam…”.

Kolejny koncert „Honor i Gniew”, który odbędzie się 15 sierpnia, również będzie wyjątkowy. Tematyką będzie nawiązywał do odbywającego się tego dnia święta Wojska Polskiego. Wystąpi Grupa Zayazd, czyli Bożena Makowiecka, Lech Makowiecki i Leszek Bolibok.

Muzyczne wspomnienia przywoła z pewnością Grupa Oldbreakout, z którą gościnnie wystąpią: wokalistka Natalia Sikora i saksofonista Mariusz Kozłowski. Ich koncertu „Za głosem bluesa idź…” będzie można posłuchać 22 sierpnia. Na zakończenie Parkowego Lata, 29 sierpnia, czeka nas gorący wieczór z „Tangiem Va Banque” w wykonaniu Anny Dereszowskiej z zespołem.

PARKOWE LATO

1.08
„Piosenki, które lubię…”
Monika Węgiel z zespołem (Janusz Bogacki, Tomasz Bogacki, Bogdan Kulik, Paweł Pańta)

8.08
„Jubileuszowo – Czerwony Tulipan, XXX lecie zespołu”
Ewa Cichocka, Krysia Świątecka, Stefan Brzozowski, Andrzej Czamara, Andrzej Domżalski

15.08
„Honor i gniew”
Grupa Zajazd

22.08
„Za głosem bluesa idź…”
Grupa Oldbrekaut

29.08
„Tango va banque”
Anna Dereszowska, Urszula Borkowska, Anna Wandtke, Klaudiusz Baran, Sebastian Wypych

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI