Pierwsza z czterech nowych hal sportowych jest gotowa

Nowa hala widowiskowo-sportowa przy ul. Górnych Wałów w Gliwicach jest już gotowa.

Obiekt wzniesiony w sąsiedztwie zabudowań ZSO nr 11 daje możliwość uprawiania różnych dyscyplin sportu – m.in. koszykówki, siatkówki, piłki ręcznej, nożnej czy sportów walki. Mogą tam być prowadzone treningi, organizowane zawody sportowe, ale także widowiska czy imprezy estradowe. W obiekcie znajduje się widownia dla 157 osób siedzących na trybunach stałych, z możliwością powiększenia o miejsca na ławeczkach przy arenie głównej i miejsca stojące na galerii. Przygotowano ściankę wspinaczkową , salę fitness, siłownie, magazyny do przechowywania sprzętu, szatnie, sanitariaty oraz raz bufet.

Dzięki rozbudowanej bazie, która tylko w tym roku powiększy się w sumie o trzy nowe, miejskie hale widowiskowo sportowe (przy ul. Górnych Wałów, Kozielskiej i Chorzowskiej) i Centrum Kultury i Sportu Łabędź (ul. Partyzantów) oraz systematycznemu wspieraniu przez samorząd najlepiej rokujących zawodników, Gliwice mogą poszczycić się sukcesami w sporcie.

– Parenaście lat temu postawiliśmy sobie zadanie, by przy każdej szkole była hala sportowa z prawdziwego zdarzenia. Przy wielu placówkach sal gimnastycznych nie było wcale, albo były niewymiarowe. Sam jestem użytkownikiem hal sportowych. Grywam ze znajomymi w siatkówkę i wiem, że zapotrzebowanie jest duże bo te hale, które już są zazwyczaj bywają pełne. Cieszy mnie sportowy zapał gliwiczan. To rzadkość, by w tak krótkim czasie powstało tyle obiektów. To przecież dopiero pierwsza z czterech powstających hal w Gliwicach. Obiekt przy Górnych Wałów ma służyć uczniom i mieszkańcom. Fajnie gdyby był wykorzystywany także popołudniami. Da to wtedy pożądany efekt inwestowania miasta w sport. A sport efekty przynosi zawsze pozytywne – mówił prezydent Gliwic, Zygmunt Frankiewicz, obecny na oficjalnej prezentacji hali przy ul. Górnych Wałów.

Dzisiaj halę zaprezentowano mediom. Niebawem każdy mieszkaniec Gliwic będzie ją mógł przetestować osobiście.

[nggallery id=137]

(gliwice.eu)
spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI