r e k l a m a


Czy Podium zbuduje grecka firma?

spot_img
r e k l a m a

Kto wybuduje halę Podium? Dzisiaj o godzinie 11.00 otwarte zostały oferty, które wpłynęły na ogłoszony przez miasto przetarg.

Najniższą kwotę za realizację inwestycji zaproponowała grecka firma Intracom Constructions Societe Anonyme Technical And Steel Constructions. Chce ona zbudować Podium za ponad 280 mln 440 tys. zł. To prawie 100 milionów zł mniej, niż na inwestycję chce przeznaczyć miasto.

Hala Podium ma być gotowa za 27 miesięcy (licząc od daty zawarcia umowy).

Kto jednak faktycznie wybuduje Podium okaże się dopiero po dokładnym sprawdzeniu nadesłanych ofert. W sumie wpłynęło 11 ofert. Drugą w kolejności najtańszą ofertę złożył Polimex SA – 294 mln 285 tys. 566 zł.

To jedna z największych miejskich inwestycji w historii.

To również jeden z największych i najważniejszych dla regionu projektów dofinansowanych z UE.

Gliwice mają na ten cel otrzymać unijne środki w wysokości ok. 141 mln zł. W sumie na inwestycję zarezerwowano 382 mln zł.

Według Mariusza Komidzierskiego, zastępcy naczelnika Wydziału Inwestycji i Remontów UM w Gliwicach, umowa z wybranym dzisiaj wykonawcą zostanie najwcześniej podpisana pod koniec czerwca.

Hala Podium ma być gotowa za 27 miesięcy (licząc od daty zawarcia umowy).

Projekt PODIUM jest już gotowy, zostało wydane pozwolenie na budowę, a w kwietniu ubiegłego roku podpisano umowę z inżynierem kontraktu – konsorcjum firm GRONTMIJ Polska i GRONTMIJ Nederland. Opracowało ono dokumentację przetargową. To GRONTMIJ przekaże wykonawcy plac budowy i przez cały czas będzie nadzorować roboty.

Podium będzie miało 56 tys. m2 powierzchni użytkowej. Główna hala pomieści 15 tys. widzów a hala treningowa ok. 3 tys.

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

20 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
mądrala
mądrala
12 lat temu

ja obstawiam polimex 😀

...
...
12 lat temu

A ja Skanska 😀

Anonimowo
Anonimowo
12 lat temu

No to się zaczną problemy z inwestycją

normalny
normalny
12 lat temu

to jest oferta dumpingowa oni na pewno odpadną i zbuduje polimeks no przynajmniej mam taką nadzieję

Antyfan
Antyfan
12 lat temu

Jeśli uda się wybudować tą halę za ~300mln to będzie kapitalnie.

...
...
12 lat temu

Antyfanie uda się wybudowac za niecałe 300 i nie marudź już

Arek
Arek
12 lat temu

A ja się cieszę, że po trudach i długich przepychankach
klaruje się sytuacja. Wszystko wskazuje, że będziemy mieli
wspaniały „obiekt”, a wybór wykonawcy to już sprawa techniczno-finansowa. Są za to odpowiedzialni ludzie i na pewno dokonają słusznego wyboru. 🙂
Pozdrawiam wszystkich zainteresowanych

bikey
bikey
12 lat temu

a niedawno urząd zapowiadał, że koszt hali to będzie grubo ponad 300 mln. to ile w końcu… czy kwota poniżej 300 mln jest realna? czy obecni tu pracownicy urzędu mogą na te pytania odpowiedzieć?

gość
gość
12 lat temu

nie wiadomo co z dofinansowaniem
no i oczywiście jeszcze będą odwołania przegranych firm

glwcn4e
glwcn4e
12 lat temu

jak ja sie ciesze… juz widze te komentarze ciemnoty na innych portalach… w kwestii wyjasnienia… miasto kalkuluje na cenach cennikowych, wykonawcy wyciskaja rabaty i stad sie biora nizsze ceny w przetargach. jakie to proste….

Anonimowo
Anonimowo
12 lat temu

grecki intracom to powazne konsorcjum i przynajmniej wypłaca wykonawcą pieniądze

AndrzejD
AndrzejD
12 lat temu

…jeszcze nie nauczyliście się że jest albo tanio, albo dobrze ?
Jeżeli zwycięzca przetargu oferuje kwotę za inwestycję niższą o 1/3 niż miasto chce przeznaczyć, to z góry wiadomo że jakość tego obiektu będzie tragiczna.

kwinto
kwinto
12 lat temu

Wygrywa najtańszy i później wszyscy się dziwią, że odwala partactwo, bo trzeba na wszystkim oszczędzać. Przynajmniej w 30% powinna decydować jakość, a nie jak teraz 100% cena. To prowadzi do takich sytuacji jak na nowo zbudowanych drogach.

glwcn4e
glwcn4e
12 lat temu
Reply to  kwinto

moze wygrac najtanszy, bo wszystko zalezy od tego, jakie ceny wynegocjuje od dostawcow. miasto kalkuluje na podstawie cen cennikowych. a zeby nie bylo tandety i zeby wszystko zostalo wykonane wlasciwie zadbac powinien inspektor nadzoru.

AndrzejD
AndrzejD
12 lat temu
Reply to  glwcn4e

…jak się kończą inwestycję które są robione przez najtańszego to widać na przykładzie partackiego remontu Rynku czy oświetlenia radiostacji które spieprzyło się tydzień po oddaniu do użytku, i pół roku trwała naprawa. Inspektor nadzoru jest od tego żeby inwestycja była prowadzona zgodnie z projektem. Jeżeli projekt jest tani – czyli kiepski, i materiały są najtańsze – czyli najgorszej jakości to żaden inspektor nie sprawi że budowany obiekt będzie trwały i funkcjonalny. Ty jak widać nie jesteś w stanie ogarnąć zależności że dobry projekt wymaga dobrego projektanta (a więc takiego który się ceni) i wymaga dużo więcej czasu na dokładne przemyślenie… Czytaj więcej »

glwcn4e
glwcn4e
12 lat temu
Reply to  AndrzejD

nie mowie, ze mozna zrobic cos tanio i dobrze.. ale kalkuluje sie albo na najtanszych materialach, albo na srednich, albo na bardzo drogich…
jako wyjatkowy YNTELYGENT powinienes wiedziec, ze projektant NIE MA PRAWA wpisac do projektu nazwy producenta, nazwy systemu, ktory chcialby zastosowac. wiec znawca z ciebie wielki, yntelygent w ćwierci..

Marek S.
Marek S.
12 lat temu

gdyby się za to wział polimex to by pewnie było a tak to nic nie wiadomo :((

kibic GKS
kibic GKS
12 lat temu

grecy to spartaczą

Anonimowo
Anonimowo
12 lat temu
Reply to  kibic GKS

akurat ta firma grecka jest dobra i zrobiła dziesiątki duzych inwestycji w całej europie miedzyinnymi w krakowie garden residence

kozak
kozak
12 lat temu

coś czuję że będzie wstyd na cąłą polskę z tą firmą grecką

spot_img
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI